Dalsze losy Skawińskiego...

Latarnik - Józef Skawiński, bohater tytułowy noweli Henryka Sienkiewicza po utracie posady wsiadł na statek i ruszył w dalszą tułaczkę. Żałował, że nie może już dalej pracować. Czuł się stary, zagubiony i samotny.
Płynął po morzu, cały czas przypominał sobie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, którego niedawno przeczytał. Nie sądził, że ta książka tak go poruszy. Dzięki niej przypomniał sobie dzieciństwo i młodość. Jego spokojne życie zostało nagle przerwane. Przed śmiercią postanowił jeszcze raz zobaczyć ojczyznę i wrócić do niej. Przybył do domu rodzinnego, stanął na ojczystej Ziemi.
Na szczęście udało mu się zrealizować swoje marzenie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dalsze losy Skawińskiego, bohatera noweli H.Sienkiewicza pt.: "Latarnik"

Chciałabym opowiedzieć jak moim zdaniem potoczyły się dalsze losy Skawińskiego, bohatera noweli Henryka Sienkiewicza, pt.: "Latarnik", po tym jak zapomniał zapalić latarni.

Stary latarnik musiał opuścić swoją latarnię i znów wy...

Język polski

czy w porcie można kupić łódkę? musze zrobić dalsze losy Skawińskiego i nie mam pewności

czy w porcie można kupić łódkę? musze zrobić dalsze losy Skawińskiego i nie mam pewności...

Język polski

Dalsze losy Skawińskiego.

Znowu w drodze...Cała przyszłość, jaka wydawała się być przed Skawińskim zniknęła bezpowrotnie...A przecież, tak naprawdę nic się nie wydarzyło, nikt nie zginął na tym statku co osiadł na mieliźnie zeszłej nocy, dlatego, że Skawi...

Język polski

Jak wyobrażasz sobie dalsze losy Skawińskiego?

„W kilka dni później widziano Skawińskiego na pokładzie statku, idącego z Aspinwall do New Yorku. Biedak stracił posadę. Otwierały się przed nim nowe drogi tułactwa; wiatr porywał znowu ten liść, by nim rzucać po lądach i morzach, b...

Język polski

Dalsze losy Skawińskiego

Poranek w Aspinwall wyglądał jak zwykle.

Słońce, wychodząc ze wschodu zapowiada piękną pogodę.

Co chwila przypływają i odpływają rozmaite statki ukazując swoje najróżniejsze figury.

Z kolei na brzegu rybacy ...

Język polski

Dalsze losy Skawińskiego.

„W kilka dni później widziano Skawińskiego na pokładzie statku idącego z Aspinwall do New Yorku”

Przygnębiony, zrezygnowany Skawiński płynął na nowe drogi życia. Nie wiedział gdzie będzie pracował i gdzie będzie mieszkał...