Charakterystyka Uli Zalewskiej

Pierwszoplanowa bohaterka powieści Ula Zalewska jest półsierotą wychowywaną przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się, kiedy była jeszcze małą dziewczynką. Kilka lat po tym zdarzeniu jej mama zmarła. Ojciec zamieszkał w Olszynach i został lekarzem. Ula miała żal do niego, bo zostawił ją i matkę dla innej kobiety. Po jakimś czasie, gdy zmarła jego druga żona zaprosił ją na wakacje do Olszyn. Ojciec pisał do niej listy, lecz ciotki chowały je, bo nie chciały, żeby utrzymywała z nim kontakt.

Ula jest trzynastoletnią dziewczynką. Odznacza się zgrabną i smukłą sylwetką. Jest bardzo małomówna, skryta i nieśmiała. Nie lubi się zwierzać, ponieważ próby opowiedzenia przyjaciółce o sobie kończą się niepowodzeniem.

Delikatność i urok osobisty Uli sprawił, że Zenek zaprzyjaźnił się z nią i to właśnie ją obdarzył zaufaniem i jej powierzył swoje sekrety. Ula jest bardzo dobrą i opiekuńczą dziewczynką. Opiekowała się psem Dunajem i pracowała u pana Józka, żeby oddać pieniądze przekupce okradzionej przez Zenka.

Moim zdaniem Ula jest dziewczynką, która ma trudne życie. Na szczęście pogodziła się z ojcem i wszystko sobie wytłumaczyli.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej.

Z którą z postaci mogłabym się zaprzyjaźnić i dlaczego - charakterystyka

Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t. "Ten obcy".
Ula ma około trzynastu lat, jest półsieorotą i mie...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej "Ten obcy".

Urszula Zalewska ma około trzynastu lat, jest jedną
z bohaterów książki pt. ?Ten obcy? . Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką. Kilka lat po rozejściu się rodzicó...

Język polski

Z którą z postaci mogłabym się zaprzyjaźnić i dlaczego - charakterystyka Uli Zalewskiej

Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t. "Ten obcy". Ula ma około trzynastu lat, jest półsierota i mieszka razem z ciotkami w Warszawie. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach. Szanuje go, lecz nie ut...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej

Ula Zalewska jest wychowana przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się jak ona była małą dziewczynką. A kilka lat po rozejściu się jej rodziców zmarła jej mama. W Olszynach mieszka jej ojciec, który jest lekarzem. Dziewczynka ma do ...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej.

Ula Zalewska, była przyjaciółką pestki. dziewczynka w dzieciństwie została wychowywana przez swoje ciotki, mieszkała z ojcem, z którym nie mogla znaleźć bliższego kontaktu.

Ula miała około czternastu lat. Nie była wysokiego w...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej, bohaterki "Tego obcego".

Jednym z głównych bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten obcy" jest Ula Zalewska. Wychowywana była przez ciotki, ponieważ jej rodzice się rozwiedli, a po kilku latach jej matka zmarła. Na wakacje dziewczynka przyjechała do...