"Stary człowiek i morze" charakterystyka Santiago.

Santiago- główny bohater opowiadania „Stary człowiek i morze”. Jest rybakiem. Mieszka na Kubie, w ubogiej chacie.
Na twarzy i na szyi ma wiele zmarszczek. Od wyciągania linek jego ręce są pokaleczone. Ponieważ jest biedny zawsze nosi stare zdarte ubrania.
Posiada zalety jak i wady. Jego zalety to: pracowitość, skromność, odwaga, wytrwałość i to, że jest silny. Natomiast jego wadą jest upartość. Zarówno wadą jak i zaletą jest jego pewność siebie.
Stosunek Santiago do otoczenia jest pozytywny. Zawsze z każdym porozmawiał. Wypowiedział swoje zdanie na dany temat. Nie odizolowywał się od świata. Wręcz przeciwnie, stara się zawsze być na czasie. Z tego też powodu chciał pokazać światu, że nie jest stary, bezużyteczny i że potrafi złowić jeszcze jakąś rybę.
Otoczenie również było do niego bardzo miele nastawione. Wszyscy go szanowali, troszczyli się o niego, martwili itp. Przykładem na to, że troszczyli się o niego jest to, że przynosili mu jedzenie i picie. Było im również żal Starego z dwóch powodów. Po pierwsze to, że długo nic nie złowił (przez 85 dni), a drugi to, że chodził w łachmanach. Jednak zawsze i mimo wszystko lubili go.
Moim zdaniem Santiago był osobą dobrą. Podoba mi się w nim to, że nie poddaje się aż do samego końca. Jednak nie powinien udowadniać za wszelką cenę, że nie jest do niczego. Przecież bez tej wyprawy na morze i tak wszyscy by go dalej podziwiali.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Stary człowiek i morze" - charakterystyka Santiago.

Głównym bohaterem opowiadania "Stary człowiek i morze" Ernesta Hemingwaya jest rybak Santiago, który samotnie mieszka w Hawanie, nad brzegiem morza. Przyjaźni się z Manolinem. Uczy go rzemiosła rybackiego. Kiedyś razem łowili ryby...

Język polski

"Stary człowiek i morze" charakterystyka Santiago.

Głównym bohaterem opowiadania „Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya jest rybak Santiago, który samotnie mieszka w Hawanie, nad brzegiem morza. Przyjaźni się z Manolinem. Uczy go rzemiosła rybackiego. Kiedyś razem łowili ryby w Gol...

Język polski

"Stary człowiek i morze" - charakterystyka Santiago.

Santiago to główny bohater książki Ernesta Hemingwaya pt.?Stary człowiek i morze?. Był on siedemdziesięcioletnim człowiekiem, który został bardzo doświadczony przez los. Jego żona umarła, ale wciąż o niej myślał i wciąż mu jej bar...

Język polski

"Stary człowiek i morze" charakterystyka Santiago.

Glównym bohaterem opowiadania ,,Stary czlowiek i morze" Ernesta Hemingwaya jest rybak Santiago. Mieszkał on samotnie w Hawannie nad brzegiem morza w chacie zbudowanej z twardych lisci palmy królewskiej. Przyjaźnił się z chłopcem o imieni...

Język polski

"Stary człowiek i morze" - charakterystyka Santiago.

Santiago był to główny bohater opowiadania Ernesta Hemingwaya pt.,,Stary człowiek i morze?. Mieszkał on nad zatoką Golfsztrom gdzie łowił ryby. Jego dom był urządzony bardzo ubogo. Miał wyłącznie stół krzesło, łóżko, które było ...

Język polski

"Stary człowiek i morze" charakterystyka Santiago.

Santiago- główny bohater opowiadania „Stary człowiek i morze”. Jest rybakiem. Mieszka na Kubie, w ubogiej chacie.
Na twarzy i na szyi ma wiele zmarszczek. Od wyciągania linek jego ręce są pokaleczone. Ponieważ jest biedny zawsze nos...