Rodzaje zdań złożonych współrzędnie

1. łączne (i, oraz, ani, ni, tudzież, także, zarazem)
wykres zdania: 1....2

2. wynikowe (więc, to też, zatem, przeto)
wykres zdania: --> 1 2 >--
np: Jestem zdolna uczennicą | więc dostaje same 5.

3. przeciwstawne (ale, lecz, a, jednakże ,zaś, natomiast)
wykres zdania: --> 1 2 <--

4. rozłączne (albo, lub, bądź, czy)
wykres zdania: --< 1 2 >--

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Rodzaje zdań złożonych współrzędnie i podrzędnie + po 1 przykładzie

Rodzaje zdań złożonych współrzędnie i podrzędnie + po 1 przykładzie...

Język polski

Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie ?

Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie ?...

Język polski

Jutro mam konkurs z polskiego. Etap rejonowy. Nie wiem jednego. Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie. Pomoże ktoś?

Jutro mam konkurs z polskiego. Etap rejonowy. Nie wiem jednego. Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie. Pomoże ktoś?...

Język polski

Nazwij rodzaje zdań złożonych współrzędnie do każdego sporządz wykres Niebo zachmurzyło się i zaczął padać deszcz. Zjadłem śniadanie ale czuje sie jeszcze głodny . Jutro do ciebie przyjde lub zadzwonie . W kinie wyświetlają ciekawy film toteż pójde t

Nazwij rodzaje zdań złożonych współrzędnie do każdego sporządz wykres Niebo zachmurzyło się i zaczął padać deszcz. Zjadłem śniadanie ale czuje sie jeszcze głodny . Jutro do ciebie przyjde lub zadzwonie . W kinie wyświetlają ci...

Język polski

rodzaje zdań złożonych współrzędnie prosze ;)

rodzaje zdań złożonych współrzędnie prosze ;)...

Język polski

TO NA TERAZ DAM NAJ :D Odpowiedz na pytania.1. Co to jest zdanie złożone podrzędnie?2. Na czym polega różnica między zdaniem złożonym podrzędnie a zdaniem złożonym współrzędnie?3. Jakie znasz rodzaje zdań złożonych podrzędnie?4. Jakie funkcje pełnią zdan

TO NA TERAZ DAM NAJ :D Odpowiedz na pytania.1. Co to jest zdanie złożone podrzędnie?2. Na czym polega różnica między zdaniem złożonym podrzędnie a zdaniem złożonym współrzędnie?3. Jakie znasz rodzaje zdań złożonych podrzędnie?4. J...