Rodzaje zdań złożonych współrzędnie

1. łączne (i, oraz, ani, ni, tudzież, także, zarazem)
wykres zdania: 1....2

2. wynikowe (więc, to też, zatem, przeto)
wykres zdania: --> 1 2 >--
np: Jestem zdolna uczennicą | więc dostaje same 5.

3. przeciwstawne (ale, lecz, a, jednakże ,zaś, natomiast)
wykres zdania: --> 1 2 <--

4. rozłączne (albo, lub, bądź, czy)
wykres zdania: --< 1 2 >--

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

zadanie z polaka- Dobierz takie spójniki do podanych zdań pojedyńczych, aby powstały różne rodzaje zdań złożonych współrzędnie. Uzupełnij interpunkcję tam, gdzie to konieczne. pytania. Pójdę na wystawę psów......................kupię sobie szczeniaczka. p

zadanie z polaka- Dobierz takie spójniki do podanych zdań pojedyńczych, aby powstały różne rodzaje zdań złożonych współrzędnie. Uzupełnij interpunkcję tam, gdzie to konieczne. pytania. Pójdę na wystawę psów......................kup...

Język polski

Rodzaje zdań złożonych współrzędnie i podrzędnie + po 1 przykładzie

Rodzaje zdań złożonych współrzędnie i podrzędnie + po 1 przykładzie...

Język polski

Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie ?

Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie ?...

Język polski

Jutro mam konkurs z polskiego. Etap rejonowy. Nie wiem jednego. Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie. Pomoże ktoś?

Jutro mam konkurs z polskiego. Etap rejonowy. Nie wiem jednego. Jakie są rodzaje zdań złożonych współrzędnie. Pomoże ktoś?...

Język polski

Nazwij rodzaje zdań złożonych współrzędnie do każdego sporządz wykres Niebo zachmurzyło się i zaczął padać deszcz. Zjadłem śniadanie ale czuje sie jeszcze głodny . Jutro do ciebie przyjde lub zadzwonie . W kinie wyświetlają ciekawy film toteż pójde t

Nazwij rodzaje zdań złożonych współrzędnie do każdego sporządz wykres Niebo zachmurzyło się i zaczął padać deszcz. Zjadłem śniadanie ale czuje sie jeszcze głodny . Jutro do ciebie przyjde lub zadzwonie . W kinie wyświetlają ci...

Język polski

rodzaje zdań złożonych współrzędnie prosze ;)

rodzaje zdań złożonych współrzędnie prosze ;)...