Charakterystyka Skawińskiego "Latarnik" Sienkiewicza.

Skawiński jest głównym bohaterem noweli H. Sienkiewicza pt.: "Latarnik."
Skawiński miał 70 lat. Starszy mężczyzna był Polakiem, który 40 lat spędził na obczyźnie, jednak tęsknił za ojczyzną. Skawiński był doświadczonym pracownikiem. W swoim życiu miał fabrykę cygar, poszukiwał złota i diamentów a także miał woją farmę.
Bohater był człowiekiem o siwych włosach i niebieskich oczach. Chodził wyprostowany. Skawiński miał ciemną karnację, co może świadczyć o tym, że dużo czasu spędził na statku.
Bohater lektury na początku swojej pracy w latarni, schodził na dół do Jonhsa, rozmawiał z nim. W niedzielę chodził do kościoła. Czasami w ciągu dnia wybierał się do miasta i tam rozmawiał z ludźmi. Później zaczął się izolować od innych. Stał się samotnikiem.
Starszy mężczyzna kochał przyrodę. Skawiński w trakcie swojej tułaczki poszukiwał spokoju. Kochał czytac książki.
Bohater byl odpowiedzialny. Nie zapominał o swoich korzeniach, był patriotą. Jedną z głównych zalet jest to, że był wrażliwy na piękno literatury i otaczającego go świata. W Skawińskiem może nam się nie podobac to, że nie mógł sobie znaleźć miejsca na ziemi.
Jedna z jego wad było to, że świadomie izolował się od świata. Z pewnościa mogę stwierdzić, że Skawiński miał w życiu wielkiego pecha. Ciągle tułał się po świecie szukając swojego miejsca na ziemi. Mimo przeciwności losu bohater był optymistycznie nastawiony do świata.
Postać Skawińskiego oceniam bardzo dobrze. Można brać z niego przykład, ponieważ był postacią pozytywną. Zawsze miał nadzieję na lepsze jutro.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Skawińskiego - "Latarnik" Sienkiewicza.

Skawińskiego znamy z lektury pt. "Latarnik H. Sienkiewicza. Z pochodzenia jest polakiem, kiedyś wykonywał zawód żołnierza. Dużo podróżował po świecie, aktualnie otrzymał posadę latarnika. Wiemy, że ma około 70 lat, posiada ruchy ...

Język polski

Charakterystyka Skawińskiego "Latarnik" Sienkiewicza.

Józef Skawiński jest głównym bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”.
Jego ostatnia praca – latarnika w Aspinwall różniła się znacznie od wcześniejszych. Większą część swojego życia spędził na ciągłych wędr...

Język polski

Charakterystyka Skawińskiego "Latarnik"

Skawiński to bardzo interesująca postać, której losy poznajemy w noweli Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”. Bohater ten jest tajemniczym i zarazem ciekawym człowiekiem. Niewiele dowiadujemy się o nim z tej krótkiej lektury, ale jego patr...

Język polski

Charakterystyka Józefa Skawińskiego – tytułowego bohatera noweli pt. "Latarnik".

Głównym bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik” był Józef Skawiński. Mężczyzna ten urodził i wychował się w Polsce, jednakże od czterdziestu lat nie widział swojej utęsknionej ojczyzn. Tułał się po świecie przeżywa...

Język polski

Charakterystyka Skawińskiego bohatera lektury "Latarnik".

Skawiński, bohater noweli Henryka Sienkiewicza pt. ?Latarnik?, był z pochodzenia polakiem lecz bardzo długo nie widza swojej ojczyzny. W tym czasie Bral udział w wielu bojach ?za wolność nasza i wasza? i jednocześnie zwiedził 5 kontynentów....