Streszczenie Mitu o Prometeuszu

Mit o Prometeuszu opowiada o stworzeniu człowieka. Jeden z tytanów, Prometeusz, stworzył człowieka z gliny pomieszanej ze łzami oraz z ognia niebieskiego. Tak powstał człowiek, dla którego Prometeusz wykradł bogom ogień. Nauczył mizernego człowieka posługiwać się ogniem oraz rzemiosła i sztuki. Postępowanie tytana nie podobało się Zeusowi, więc bogowie stworzyli piękną kobietę o imieniu Pandora. Niewiasta otrzymała beczkę i została zesłana na ziemię. Prometeusz wyczuł podstęp i nie przygarnął kobiety. Uczynił to jednak brat Prometeusza. Poślubił on kobietę i razem z nią otworzył beczkę, z której wydostały się nieszczęścia. Zezłoszczony tym czynem Prometeusz zabił wołu. Podzielił go na dwie część - mięso pokryte skórą i kości pokryte tłuszczem. Zeus nie wyczuł podstępu i wybrał kości, które od tej pory składano bogom w ofierze. Na znak zemsty Prometeusza przykuto do skał Kaukazu, gdzie codziennie orzeł wyjada tytanowi ciągle odrastającą wątrobę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz szczegółowe streszczenie mitu o Prometeuszu - Wandy Markowskiej Streszczenie ma być krótkie, gdzieś na stronę.!   Z góry dzięx;):*

Napisz szczegółowe streszczenie mitu o Prometeuszu - Wandy Markowskiej Streszczenie ma być krótkie, gdzieś na stronę.!   Z góry dzięx;):*...

Język polski

Napisz streszczenie mitu o Prometeuszu Daje naj ♥

Napisz streszczenie mitu o Prometeuszu Daje naj ♥...

Język polski

Mam na jutro streszczenie mitu o Prometeuszu PLIS

Mam na jutro streszczenie mitu o Prometeuszu PLIS...

Język polski

Napisz streszczenie mitu o Prometeuszu. Daj naj.

Napisz streszczenie mitu o Prometeuszu. Daj naj....

Język polski

Napisz streszczenie mitu o Prometeuszu (krótko (brak opisu itp.)) Szybko potrzebuje na jutro :) !!!

Napisz streszczenie mitu o Prometeuszu (krótko (brak opisu itp.)) Szybko potrzebuje na jutro :) !!!...

Język polski

streszczenie mitu o prometeuszu

streszczenie mitu o prometeuszu...