"Hobbit, czyli tam i z powrotem" - opracowanie.

Elementy świata przedstawionego.

Autor: John Ronald Reuel Tolkien.
1 - Czas i miejsce wydarzeń.

a) Czas akcji: Nieokreślony, przeszłość.
b) Miejsce akcji: Domek Bilba, Karczma pod Zielonym Smokiem, Góry Mgliste, Mroczna Puszcza, Dolina Dal (Mógłbym wymieniać dalej, ale to nie ma sensu, chodzi o wszystkie miejsca, przez które przechodzili).
2 - Bohaterowie.

a) Pierwszoplanowi: Bilbo Baggins.
b) Drugoplanowi: Gandalf, Thorin, Krasnoludy, Trolle, Orki, Wargowie, Gobliny, Elfy, Ludzie i Smaug, Orły, Beorn, Gollum, Bard.
3 - Informacje.

Rodzaj literacki: epika.
Gatunek literacki: powieść fantastyczna.
Tematyka: podróż życia, nie zywkłe wydarzenia, które zmieniają główną postać.
Poruszane problemy: przyjaźń, przygoda, walka dobra ze złem.

W jakiej pracy można wykorzystać tę lekturę?
Lekturę tę można wykorzystać w pracy programisty gier komputerowych. Świat powieści Tolkiena jest światem żywym, bardzo sugestywnie ukazanym" dokładnie opisane krainy i miejsca, bardzo dobrze podkreślone charaktery bohaterów. Programista ma najważniejszą część wykonaną, wykreowanie świata przedstawionego.

Jest to moja pierwsza i mam nadzieję, nie ostatnia praca.
Proszę o wyrozumiałość.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" opracowanie lektury.

*Elementy świata przedstawionego:
1 Czas i miejsce zdarzeń:

a) Czas zdarzen: bliżej nieokreślony, w przeszłości
b) Miejsce zdarzeń:Góry Mgliste, Mroczna puszcza, chata Beorna, norka Bilba itd...

2 Bohaterowie:
...

Język polski

UWAGA UWAGA zadanie warte 50 pkt. poproszę jeszcze na dziś i proszę o uczciwość żeby nie było tak że ktoś sobie napisze 2 zdania i ma od razu 50 pkt.                                                       Proszę o uczciwość

UWAGA UWAGA zadanie warte 50 pkt. poproszę jeszcze na dziś i proszę o uczciwość żeby nie było tak że ktoś sobie napisze 2 zdania i ma od razu 50 pkt.                                                       Proszę ...