Charekterystyka Tomka Sawyera.

Tomek główny bohater powieści Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera". Mieszka z ciocią Polly, Sidem i Mary w St.Petersburg nad Misissipi. Jest sierotą ima 11-naście lat. Jego pseudonim to Czarny Mściciel Hiszpańskich Wód.
Tomek jest szczupły i niski oraz bardzo szybko się porusza. Ma ciemne, kręcone włosy i niebieskie oczy. Tomek w niedzielę ubiera się w drugie ubranie, słomkowy kapelusz i buty które niechętnie nakłada. W inne dni nakłada płócienne ubranie, nie chodzi w butach.
Chłopiec jest roztrzepany, wagaruje, nielubi pracować oraz jest łasuchem i leniuchem. Pali i żuje tytoń. Tomek jest odważny, uczciwy, dobry i bardzo lojalny.
Bohaterowie powieści mówią o Tomku ,że jest psotnikiem, urwisem, roztrzepańcem i jest lojalny.
Myślę ,że Tomek jest psotnikiem, jest lojalny i jest bardzo sprytny. Jego spryt widać przy tym jak umie się schować przed ciocią Polly.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charekterystyka Tomka Sawyera.

Tomek główny bohater powieści Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera". Mieszka z ciocią Polly, Sidem i Mary w St.Petersburg nad Misissipi. Jest sierotą ima 11-naście lat. Jego pseudonim to Czarny Mściciel Hiszpańskich Wód.
Tome...