2.4 2 3/4 kg = 2,75kg 2,75kg - 2,74kg = 0.01kg=10g Odpowiedź. Więcej owoców kupiła Kasia. Kupiła o 10g więcej. 2.5 2,45zł + 0,75zł= 3,20zł 3,20zł-3,10zł=0,10zł=10gr Odpowiedź: Więcej zapłaciła Ewelina, o 10gr. 2.6 11,25zł x 10kg = 112,5zł 9,13zł x 10kg= 91,3zł 24,16zł x 10kg= 241,6zł 112,5zł + 91,3 + 241,6zł= 445,4zł Odpowiedź: Za cukierki zapłacono 445,4zł. 2.7 x * 0,73= 1, 752 /:0,73 (podzielić obustronnie przez 0,73) x= 2,4 2.8 23,80zł : 1,70zł= 14 Odpowiedź: Ołówek jest 14 razy rańszy od długopisu. 2.10 9,45zł : 1,35zł = 7 10zł: 1,25zł= 8 7+8=15 Odpowiedź: Obaj kupili 15 płyt.
zadanie pierwsze 103,683 zadanie drugie 4 metry 600 centymetrów , 1080 gramów zadanie trzecie więcej zapłaciła ewelina zadanie czwarte liczba x to 2,4 zadanie piąte ania musi kupić 23,04dm koronki zadanie szóste 0,06912