Opis obrazu Stworzenie Adama M. Anioła

Obraz Michała Anioła pt. "Stworzenie Adama" przedstawia dwie postacie, Boga i Adama.

Dzieło to ukazuje Boga jako stwórcę, spoglądającego na swoje stworzenie, czyli Adama. Ma siwe, bujne, rozwiane przez wiatr włosy, a także długą brodę. Mimo iż łagodnym wzrokiem patrzy na Adama, wyraz Jego twarzy wyraża powagę i głębokie skupienie. Ubrany jest w białą szatę, która pod wpływem prądu wiatru, zostaje rozwiana. Michał Anioł wyobraził sobie Boga jako starszego, doświadczonego i umięśnionego mężczyznę. Wokół którego znajduje się grupa aniołów. Stwórca obejmuje najprawdopodobniej swym ramieniem kobietę. Możliwe, iż jest to Ewa.

Adam natomiast z uwagą i czułością spogląda na Boga. Jest mu wdzięczny za dar życia na Ziemi. Ma średniej długości brązowe włosy. Warto także dodać, że jest on nagi, gdyż Michał Anioł ukazał go jako mężczyznę o idealnie zachowanych proporcjach. Obecny jest również popularny znak w sztuce malarskiej, czyli zetknięcie się dłoni. Symbol ten oznacza przekazanie swojej mądrości. Michał Anioł namalował Boga, który chce przekazać swoją widzę Adamowi, by mądrze wykorzystał życie na Ziemi. Zauważmy, iż Stwórca znajduje się na tle kształtu mózgu, natomiast Adam na tle Ziemi.

Obraz Michała Anioła będzie zachwycał przez setki tysięcy kolejnych lat. Jest to wspaniałe, ponadczasowe dzieło, które wymagało od artysty nadzwyczajnego talentu. Świadczy o tym sam fakt, iż dzieło to powstało w ciągu czterech lat. Według mnie Michał Anioł był, jest i będzie należał do grupy najwybitniejszych artystów na świecie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis obrazu „Stworzenie Adama” - Michała Anioła

Wnętrze Kaplicy Sykstyńskiej – jednej z najsłynniejszych świątyń zdobi wspaniałe dzieło genialnego mistrza włoskiego renesansu – Michała Anioła. Artysta namalował po jednej stronie sklepienia sceny z Sądy Ostatecznego, a po drugiej ...

Język polski

Opis obrazu Stworzenie Adama

Obraz pod tytułem "Stworzenie Adama" został namalowany przez Michała Anioła. Obraz znajduje się w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Został on namalowany w 1512 r.

Obraz przedstawia Stworzenie Adama – jedno z ważniejszych wydarzeń...

Język polski

potrzebuje opis obrazu pt Stworzenie Adama (Michała Anioła)

potrzebuje opis obrazu pt Stworzenie Adama (Michała Anioła)...

Język polski

Napisz opis obrazu Michała Anioła "Stworzenie Adama" (chodzi o ten popularny fragment obrazu). UWAGA! OPIS NIE MOŻE BYĆ WZIĘTY Z INNEJ STRONY, JEŚLI JUŻ CHCECIE ODPOWIEDZIEĆ TO MUSICIE NAPISAĆ TEN OPIS SAMI!

Napisz opis obrazu Michała Anioła "Stworzenie Adama" (chodzi o ten popularny fragment obrazu). UWAGA! OPIS NIE MOŻE BYĆ WZIĘTY Z INNEJ STRONY, JEŚLI JUŻ CHCECIE ODPOWIEDZIEĆ TO MUSICIE NAPISAĆ TEN OPIS SAMI!...

Język polski

Opis obrazu Michała Anioła „Stworzenie Adama”.

Wnętrze Kaplicy Sykstyńskiej – jednej z najsłynniejszych świątyń zdobi wspaniałe dzieło genialnego mistrza włoskiego renesansu – Michała Anioła. Artysta namalował po jednej stronie sklepienia sceny z Sądy Ostatecznego, a po drugiej ...