Charakterystyka Uli Zalewskiej bohaterki książki I. Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy".

Urszula Zalewska przez długi czas, po śmierci matki mieszkała u swoich ciotek. Miała wielki żal do ojca, gdy powtórnie się ożenił i nie wziął jej do siebie. Dopiero, gdy nadeszły wakacje, ojciec zaproponował jej, by z nim zamieszkała.
Dziewczynka ma zgrabną, smukłą, sylwetkę. Jej oczy są bardzo ładne, podobnie jak włosy, lecz Ula nie lubiła komplementów na swój temat.
Panienka jest wrażliwa, skryta, małomówna oraz nieśmiała. Nikomu się nie zwierzała ze swoich uczuć, ponieważ próba wyjawienia tajemnicy Pestce skończyła się niepowodzeniem. Jej przyjaciółka, zamiast wysłuchać, co ona ma do powiedzenia myślała tylko o sobie i szybko zmieniała temat. Dopiero później Ubyszówna zrozumiała swój błąd.
Dzięki swojemu urokowi osobistemu i delikatności spodobała się Zenkowi Wójcikowi – tytułowemu bohaterowi książki pt. „Ten obcy”. Dzięki temu chłopiec napisał do niej list, w którym wyjaśnił jej, dlaczego musi znaleźć wujka oraz co do niej czuje.
Bohaterka jest dobrą i opiekuńczą osobą, świadczy o tym jej zainteresowanie losem i opiekuńczością wobec Dunaja. Ula bardzo lubiła zwierzęta, a gdy znalazła psa pierwsza zdecydowała się nim zaopiekować i go dokarmiać.
Ta 13-letnia dziewczynka wiele już w życiu przeszła. Nie dawno pogodziła się z ojcem i zaprzyjaźniła z Pestką.
Uważam, że Urszula Zalewska jest miła i mądra. Chciałabym kiedyś poznać taką postać, jak ona.

Dodaj swoją odpowiedź