Dlaczego warto chodzić do kina?

Każdy z nas zapewne lubi chodzić do kina. Niektórzy przesiadują w nim godzinami, inni lubią tego rodzaj rozwrywkę, ale idą tylko na wielkie przeboje filmowe. Jednak, jak już wspominałem nie ulega poważadniu, że każdy do kina chodzić lubi, a nawet jeśli nie lubi, to pewnie z przyczyn na ogół technicznych lub po prostu z braku pieniędzy. I tutaj można zadać sobie pytanie: Co tak naprawdę przyciąga nas do kina, co w nim tak lubimy? A także dlaczego wybieramy np. Kino zamiast teatru?
Po pierwsze uważam, iż teatr jest rozrywką równie ogólnodostępną, lecz jest on jakby przeznaczony dla ludzi o większym poziomie inteligencji. I nie obrażając tu nikogo – niektórzy po prostu mogą nie zrozumieć przesłania płynącego z danej sztuki. Dlatego sądzę, że większość woli kino od teatru, ponieważ patrząc na film jest on bardziej „łatwy” do przyswojenia.
Kolejno, uważam, że kino mimo swojego „łatwiejszego” przyswojenia informacji i płynących z filmów przesłań może uczyć i bawić. Ileż to razy po zobaczeniu filmu dowiadujemy się inetersujących rzeczy lub też po prostu uczymy się życia. Możemy porównywać swoje życie do życia bahaterów i w przyszłości wiedzieć, jakich błędów nie popełniać.
Jako mój kolejny argument rozważania, dlaczego watro chodzić do kina uważam fakt, iż efekty dźwiękowe i wizualne są o wiele lepsze niż patrząc na telewizor (chyba, że w domu ma się odpowiedni sprzęt). Dlatego warto choć czasami wybrać się do kina, chociażby po to, aby podziwiać cuda dzisiejszej techniki.
Podsumowując, uważam, że do kina warto chodzić jak najbardziej z kilku względów jak chociażby łatwość i przystępność informacji, może uczyć i bawić, a także zachwycać swoimi efaktami dźwiękowmi jak i wizualnymi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dlaczego warto chodzić do kina? Dlaczego nie warto chodzić do kina?

Dlaczego warto chodzić do kina? Dlaczego nie warto chodzić do kina?...

Język polski

Dlaczego warto chodzić do kina?

Dlaczego warto chodzić do kina?...

Język polski

Dlaczego warto chodzić do kina i co to daje?------>(minimum 5 zdań) Pliss Pomocy!!!!!

Dlaczego warto chodzić do kina i co to daje?------>(minimum 5 zdań) Pliss Pomocy!!!!!...

Język polski

napisz 4 przykłady do tezy dlaczego warto chodzić do kina

napisz 4 przykłady do tezy dlaczego warto chodzić do kina...

Język polski

Dlaczego warto chodzić do kina ? Potrzebuję na jutro :)

Dlaczego warto chodzić do kina ? Potrzebuję na jutro :)...

Język polski

Napisz wypracowanie na temat: "dlaczego warto chodzić do kina uzasadnij wypowiedz argumentami"

Napisz wypracowanie na temat: "dlaczego warto chodzić do kina uzasadnij wypowiedz argumentami"...