Nić Ariadny

W dawnych czasach królowi Minosowi urodził się syn. Nie był to człowiek, ale pół człowiek, pół byk. Nazwano go – Minotaur.
Po latach zaczął terroryzować pałac. Król nie mógł na to pozwolić – kazał wybudować wielki labirynt. Do ogromnego budynku wprowadzono Minotaura. Żeby potwór nie wyszedł poza obręb labiryntu raz na dzień wprowadzano młodych ludzi. Tylko dwie osoby zbuntowały się temu zwyczajowi.
Tezeusz i Ariadna weszli do labiryntu, a żeby się nie zgubić ciągnęli za sobą nić. W końcu znaleźli Minotaura. Potem Ariadna go oślepiła , a Tezeusz zabił.
Potem zakochani wyszli z labiryntu.

Dodaj swoją odpowiedź
Historia

Syzyfowe prace, męki Tantala, Szaty Dejaniry, Puszka Pandory, Nić Ariadny.

SYZYFOWE PRACE
Przebiegły plotkarz, zdradzał tajemnice bogów, za co został wtrącony do Tartaru, skąd uciekł podstępem. Wtedy został ukarany wieczną pracą. Miał toczyć na górę głaz, który jednak przed wierzchołkiem zawsze wymyka...

Język polski

Wytłumacz co dziś oznaczają podane wyrażenia. syzyfowa praca Nić Ariadny Prometejskie czyny Jabłko niezgody Puszka Pandory Węzeł gordyjski Ikaryjskie loty

Wytłumacz co dziś oznaczają podane wyrażenia. syzyfowa praca Nić Ariadny Prometejskie czyny Jabłko niezgody Puszka Pandory Węzeł gordyjski Ikaryjskie loty...

Język polski

Napisze mi ktoś kilka zdań na odpowiedź do następujących pojęć z mitologi : 1. Nić Ariadny 2. Polifem 3. Wędrówka dusz

Napisze mi ktoś kilka zdań na odpowiedź do następujących pojęć z mitologi : 1. Nić Ariadny 2. Polifem 3. Wędrówka dusz...

Język polski

Wyjaśnij współczesne znaczenie pojęć: olimpijski spokój - ..., róg obwitości - ..., nić Ariadny - ...

Wyjaśnij współczesne znaczenie pojęć: olimpijski spokój - ..., róg obwitości - ..., nić Ariadny - ......

Język polski

Co to znaczy " nić Ariadny"?

Co to znaczy " nić Ariadny"?...

Język polski

Wyjaśnij frazeologizmy, zastosuj je w zdaniu. Męki Tantala- Nić ariadny- Wpaść w objęcia Morfeusza- Zdania: 1.......................................................................................................................... 2...............

Wyjaśnij frazeologizmy, zastosuj je w zdaniu. Męki Tantala- Nić ariadny- Wpaść w objęcia Morfeusza- Zdania: 1.......................................................................................................................... 2......