Recenzja filmu "Stowarzyszenie Umarłych Poetów".

Ostatnio obejrzeliśmy film, który jest wart uwagi wszystkich młodych widzów. Dzieło wyreżyserowane przez Pitera Weira nosi tytuł "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Scenariusz tego obrazu napisał Tom Schulman, a Amerykańska Akademia Filmowa nagrodziła go Oskarem. Nastrojową muzykę, doskonale ilustrującą poszczególne sceny skomponował Maurice Jarre.

Kluczem do sukcesu tej niezwykłej produkcji, stała się kreacja Robina Williamsa. Wcielił się w postać pana Keatinga tak prawdziwie, że uwierzyliśmy w istnienie nauczyciela potrafiącego przyjaźnić się z uczniami, a jednocześnie być dal nich autorytetem.
Po wielu rolach komediowych aktor udowodnił swój talent dramatyczny. Zachwycili nas też młodzi artyści grający uczniów: Robert Sean Leonard (Neil), Ethan Hawk (Todd), Josh Charles (Knox), Alexandra Powers (Chris).

Obserwujemy chłopców zdobywających wiedzę w elitarnej szkole Welton Academy. Fabuła rozgrywa się w 1959 roku, film powstał w 1989, a mimo to dzisiaj jest aktualny, ponieważ dotyczy ponadczasowych problemów. My także przeżywamy podobne sytuacje: walczymy o prawo do własnego zdania, chcemy dyskutowac z nauczycielami i rodzicami, mieć w nich przyjaciół, próbujemy realizować swoje marzenia, szukamy prawdy i sensu życia. Wielu uczniów marzy o wychowawcy podobnym od pana Keatinga. Przekazywał on chłopcom nie tylko wiedzę, ale także ważne w życiu wartości. Uczył ich samodzielnego myślenia, pielęgnował indywidualizm swoich podopiecznych.

Film "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" jest dziełem, którego nie zapomnę do końca życia! Utwierdził mnie w przekonaniu, że człowiek powinien walczyć o swoje marzenia. Chciałabym obejrzeć więcej tak wartościowych filmów trafiających do serca widza, niedających o sobie zapomnieć...

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Recenzja filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów"

Recenzja filmu ?Stowarzyszenie Umarłych Poetów?.
Film ?Stowarzyszenie Umarłych Poetów? jest opowieścią o losach uczniów i nauczycieli w jednej z Angielskich szkół. Akcja toczy się w 1959 roku głównie w Welton Academy. Jest to jedna z...

Język polski

Recenzja filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów"

W 1989 miała miejsce premiera przejmującego dramatu, pod tytułem ?Stowarzyszenie umarłych poetów?, w reżyserii Petera Weira. Obraz ten otrzymał szereg prestiżowych nagród filmowych. Najważniejszą jest Oskar, dla Toma Schulmana, w kategori...

Język polski

Recenzja filmu "Stowarzyszenie Umarłych Poetów".

Ostatnio obejrzeliśmy film, który jest wart uwagi wszystkich młodych widzów. Dzieło wyreżyserowane przez Pitera Weira nosi tytuł "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Scenariusz tego obrazu napisał Tom Schulman, a Amerykańska Akademia Filmowa...

Język polski

Recenzja filmu ,,Stowarzyszenie umarłych poetów”

Film Petera Weira pt: ,,Stowarzyszenie umarłych poetów” podbił serca wszystkich widzów USA, Francji, a także Polski. Reżyser zrealizował to widowisko filmowe w oparciu o powieść N.H. Kleinbaum pod tym samym tytułem. Moim zdaniem nie wyko...

Język polski

"Stowarzyszenie umarłych poetów" recenzja filmu.

Recenzja filmu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”.

Film „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” jest opowieścią o losach uczniów i nauczycieli w jednej z Angielskich szkół. Akcja toczy się w 1959 roku głównie w Welton Academy. Je...

Język polski

Recenzja filmu "Stowarzyszenie Umarłych Poetów".

Recenzja filmu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”


„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” napisała N.H. Kleinbaum. Powieść ta opowiada o losach uczniów i ich nauczycieli w Akademii Welltona w stanie Vermont. Jest to jedna z najl...