"Kamienie na szaniec" - który z bohaterów zasługuje na miano prawdziwego bohatera i Polaka? Charakterystyka Jana Bytnara.

Rudy, czyli Jan Bytnar, bohater powieści "Kamienie na szniec" jast osobą godną miana prawdziwego bohatera i Polaka.

Jak powiedział to autor powieści "Są to ludzie ktorzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć". Bardzo jasnym przyklądem jest Rudy, ktory nie zważając na ból fizyczny (podczas gdy wpadl w ręce gestapo) umiera z nadzieją na lepsze jutro, z wiarą ze jego cierpienia nie poszly na marne.
Rudy jest prawdziwym bohaterem, a zarazem wspaniałym przyjacielem. Byl zaawsze solidarny z zespołem Buków, a poźneij z grupą Malego Sabotażu aż po Grupy Szturmowe. Nie potrafil patrzeć na czyjeś cierpienie. Byl zawsze gotow nieść pomoc osobom, które tej pomocy oczekują.Przykladem jest ratunek ludzi z wykolejonego pociągu.
Lecz z biegiem czasu Rudy zaczął się zmieniać. Byl to czas patrzenia na złowrogi i morderczy świat okupanta, na jego śmiertekne wyczyny. Rudy zacząl zabijać. Byly to bardzo poważne decyzje. Chłopak wiedzial ze wlasnie spadł na niego cięzar czyjegoś życia. Wyroki śmiertelne wykonywal na najbardziej okrutnych hitlerowcach.Rudy zdawal sobie sprawę, że jeśli on gestapowca nie zabije to okupant zaszczeli jego rodaka. Ich życie polegalo na wyborze.Wyborze,pomiędzy czlowiekiem a czlowiekiem. Lecz tych wyborow należalo dokonywać Dzięki nim Polska zaczęła się broni, a okupowani ludzie żyli z nadzieją na odzyskanie wolności

Rudemu i wszystkim uczestnikom powstań antyhitlerowskim jesteśmy zobowiązani złożyć najszczersz i najserdeczniejsze podziękowania. To dzięki nim źyjemy w wolnej Polsce.

Moim zdaniem Rudy w pełni zasługuje na miano "prawdziwego bohatera i Polaka".
Byl to czlowiek, Który pomimo chwil zwątpienia, wstawal i nei poddawal się. W wielu momentach stawiając wagę włąsnego zycia sprzeciwial się złu.Rudy powienienbyć wzorcem osobowym dla ludzi walczących, alby nawet w chcwilach załamania, całkowiego braku ducha walki, potrafili wstać i iść dalej. Czynil to po to aby kolejne pokolenia nei ciekrpiały i przeżywaly tego co oni, czyli niepewności,strachu,zwątpienia w wielu chcwilach załamania.Aby zawsze potafili wstać,tak jak prawdziwy bohater II wojny światowej- Rudy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Kamienie na szaniec" - który z bohaterów zasługuje na miano prawdziwego bohatera i Polaka? Charakterystyka Jana Bytnara.

Rudy, czyli Jan Bytnar, bohater powieści "Kamienie na szniec" jast osobą godną miana prawdziwego bohatera i Polaka.

Jak powiedział to autor powieści "Są to ludzie ktorzy potrafią pięknie umierać i pięknie żyć&quo...