Święty Franciszek z Asyżu

Św. Franciszek urodził się w zimie roku 1182. Jego rodzicami byli Piotr Bernard (bogaty kupiec) i Joanna (nzw. Pica). Przyszedł na świat w stajni znajdującej się na parterze ojcowskiego domu.

W latach swojej młodości poznał, co to jest życie wygodne, przepych i jaka jest moc pieniądza. Był przywódcą rozbawionego towarzystwa. W ósmym roku swojego życia brał udział w wojnie przeciwko Perugii. Czego następstwem było roczne niewolnictwo. Zrezygnował z kariery wojskowej, aby zaciągnąć się na służbę Chrystusowi (po tajemniczym śnie w Spoleto w 1205r.). Naprawił kościół Św. Damiana jak polecił mu Bóg.

Od tej pory wszystkie dobra materialne nie miały dla niego znaczenia i budziły w nim wstręt i odrazę. Ludzie uważali go za pomyleńca. Pomagał potrzebującym ludziom oraz nie wytykał nikomu jego wad. Głosił kazania o pokoju i wzdychał pokojem. Wokoło niego zgromadzało się 10 pierwszych braci, którzy zamieszkiwali Rivotortg gdzie żyli w ubóstwie i wyrzeczeniu. Właśnie w tym miejscu w roku 1209 narodził się pierwszy zakon Franciszkański. Również w roku 1212 założono tam zakon Klarysek.

Dnia 3 Października 1226r. (wieczór) Franciszek, który powrócił do Porcjumkuli umarł, podczas gdy bracia śpiewali psalm „Głośne Wołanie do Pana, głośno błagam Pana”. [PS 141,l]

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

Mam kilka pytań To jest temat święty Franciszek z Asyżu Ojciec Franciszka był ubogim rycerzem p/f Święty Franciszek żył na przełomie Xll i Xlll wieku p/f Franciszek zmarł w 1226r. W Rzymie p/f Papież jan pawel drugi ogłosił świętego Franciszka pat

Mam kilka pytań To jest temat święty Franciszek z Asyżu Ojciec Franciszka był ubogim rycerzem p/f Święty Franciszek żył na przełomie Xll i Xlll wieku p/f Franciszek zmarł w 1226r. W Rzymie p/f Papież jan pawel drugi ogłosił św...

Język angielski

Temat: Święty Franciszek z Asyżu. Wstaw literę ,,P" w kratki przy zdaniach prawdziwych, a literę ,,F"- obok znań fałszywych □ Ojciec Franciszka był ubogim rycerzem. □ Święzy Franciszek żył na przełomie XII i XIII wieku. □ Franciszek zmarł w 1226 rok

Temat: Święty Franciszek z Asyżu. Wstaw literę ,,P" w kratki przy zdaniach prawdziwych, a literę ,,F"- obok znań fałszywych □ Ojciec Franciszka był ubogim rycerzem. □ Święzy Franciszek żył na przełomie XII i XIII wieku. □ Fr...

Religia

dlaczego święty Franciszek z Asyżu został święty

dlaczego święty Franciszek z Asyżu został święty...

Język polski

Jakie atrybuty mógł posiadać Święty Franciszek z Asyżu?

Jakie atrybuty mógł posiadać Święty Franciszek z Asyżu?...

Język polski

Napisz recenzję filmu święty franciszek z Asyżu . daję naj , z góry dziękuję

Napisz recenzję filmu święty franciszek z Asyżu . daję naj , z góry dziękuję...

Język polski

Jaką filozofię głosił Święty Franciszek z Asyżu? Najlepiej proszę o odpowiedź na podstawie książki "Słowa na czasie" - 1 gimnazjum

Jaką filozofię głosił Święty Franciszek z Asyżu? Najlepiej proszę o odpowiedź na podstawie książki "Słowa na czasie" - 1 gimnazjum...