Biznesplan domu przyjęć okolicznościowych

Streszczenie
Celem napisania tego biznes planu jest chęć otwarcia własnej działalności gospodarczej, a dokładnie firmy organizującej imprezy okolicznościowe, usług z zakresu cateringu oraz zaplecze hotelowe. Będziemy starać się przyciągnąć klientów bez względu na jego zamożność. Początkowo będziemy korzystać z własnego zaplecza finansowego oraz kredytów, a z czasem z własnych dochodów. Klient będzie korzystał z solidnej i miłej obsługi. Posiadamy kontakty z hurtowniami, producentami oraz z zespołem muzycznym. Staramy się być konkurencją dla innych firm świadczące podobne usługi. Dyrekcja posiada wyższe wykształcenie z zakresu marketingu i zarządzania, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności organizacyjne.

Opis firmy
Nazwa firmy: Uśmiechnięty jubilat
Siedziba: ul. XYZ 00
XYZ 00-000
Tel. (0-00) 000-00-00
Tel.kom. 0-000-000-000
Hasło przewodnie: TYLKO “UŚMIECHNIĘTY JUBILAT” DA CI SOLIDNOŚC I BEZPIECZEŃSTWO OFEROWANYCH USŁUG

Firma zajmuje się organizowaniem imprez okolicznościowych, spotkań firmowych, wypożyczania sali oraz usług z zakresu cateringu. Dysponujemy zapleczem hotelowym i dwoma salami z klimatyzacją i pełny wyposażeniem. Przyjęcia organizowane są w zakresie 20-200 osób. Mamy solidną i fachową obsługę. Posiadamy trzy propozycje żywnościowe w cenach 60-120 złotych od osoby. Klient ma możliwość do zaoferowania zmian lub własnej propozycji żywnościowej. Dodatkowym atutem naszej firmy jest fakt, że imprezy mogą być nadzorowane przez firmą ochroniarską, luksusowy samochód do przewozu pary młodej oraz wynajem autokaru do dowozu gości. Posiadamy kontakt z zaprzyjaźnionym zespołem muzycznym. Lokalizacja firmy mieści się w spokojnej okolicy, gdzie nie znajduje się żadna podobna firma.

Zarządzanie
„Uśmiechnięty Jubilat” to firma produkcyjno-usługowa. Posiada wszystkie formalności do rozpoczęcia działalności. Firmą zarządzają dyrektor i zastępca dyrektora. Są to osoby młode, posiadające wyższe wykształcenie z zakresy marketingu i zarządzania i trzyletnie doświadczenie zawodowe. Osoby te są kreatywne, otwarte na pomysły pracowników. Posiadają dobry kontakt z ekipą. Firma chce zatrudnić wykwalifikowaną ekipę 16 pracowników z doświadczeniem w wykonywanej pracy. Usługi świadczone przez firmę będą fachowe i solidne.

Plan marketingowy
Firma „Uśmiechnięty Jubilat” jest przyjaźnie nastawiona na każdego klienta. Świadczymy usługi dla pojedynczych klientów, jak i firm. Stara się oferować najlepsze i solidne usługi, organizacje przyjęć okolicznościowych i cateringu. Opłaty w zależności od propozycji żywnościowej waha się w cenie 60-120 złotych od osoby. W cenę wliczona jest obsługa przyjęcia i dekoracji sali. Posiadamy miłą i dobrze wykwalifikowany zespół pracowników. Jesteśmy otwarci na propozycje klienta do menu, dekoracji oraz ma możliwość uzgodnienia opłaty za zespół muzyczny, przewóz gości i pary młodej. Dysponujemy zapleczem hotelowym za dodatkową opłatą. Pokoje gościnne są czyste i przytulne. Usługi cateringowe są wykonywane w ciągu 24 godzin. Dowóz do klienta jest gratis w obrębie 20 km. Możliwość zaopatrzenia klienta w napoje i alkohol z 10% rabatem. Wynajem sali bez obsługi i cateringu wynosi około 1500 złotych. Wynajem pokoju hotelowego od 25-40 złotych od osoby. Na terenie firmy mieści się darmowy parking dla przyszłych klientów i gość. Firma mieści się w cichej i uroczej okolicy z dala od głównych dróg, jednak dojazd jest łatwy i bez problemów komunikacyjnych.

Plan organizacyjny
Planujemy zatrudnienie 16 osób, które będą dobrze wykwalifikowane i fachowo będą podchodzić do swoich zajęć w firmie. Firma swoje zaopatrzenie będzie czerpać z hurtowni lub prosto od producenta oraz w sklepach sieci Makro.

Harmonogram realizacji przedsięwzięcia
05.03.2006 – koniec odnowy budynku
07.03.2006 – umeblowanie lokalu i innych pomieszczeń, zakup wyposażenia
20.03.2006 – zatrudnienie pracowników
25.03.2006 – otwarcie lokalu i zaplecza hotelowego

Analiza ryzyka
W najbliższej okolicy nie istnieje żadna firma o podobnym zakresie usług. Ciekawa i oryginalna oferta świadczonych przez nas usług. Adresatami naszej oferty będą ludzie bez względu na zamożność oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Dobra kampania reklamowa. Będziemy poszerzać swoje usługi oraz wprowadzać zniżki dla stałych klientów, głównie dla firm.

Plan finansowy
Kapitał początkowy- 75 000 zł
Zakup mebli i wyposażenia – 20 000 zł
Odnowa lokalu – 15 000 zł
Zakup samochodu dostawczego – 40 000 zł

Dodaj swoją odpowiedź