napisz kilka zdan na temat filmu Miasto 44.o czym opowiada?dlaczego ci sie podoba?

napisz kilka zdan na temat filmu Miasto 44.o czym opowiada?dlaczego ci sie podoba?
Odpowiedź
krzysio1097

Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Jednym z głównych bohaterów jest Stefan Józef Pawłowski, który opiekuje się matką i młodszym bratem. Jego ojciec- oficer Wojska Polskiego- zginał w kampanii wrześniowej w 1939 roku.  Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem. Nadciąga godzina „W” i mobilizacja AK. 1 sierpnia 1944 roku, wraz z przyjaciółmi - Kamą, Góralem (Maurycy Popiel), Rogalem (Filip Gurłacz) i Beksą (Antoni Królikowski) - trafiają pod komendę charyzmatycznego Kobry (Tomasz Schuchardt). Wspólnie, jako żołnierze jednego z najdzielniejszych oddziałów Powstania Warszawskiego, przejdą krwawy szlak bojowy - od Woli, przez Starówkę i Śródmieście, po Czerniaków - a ich uczucie zostanie wystawione na najcięższą z prób, w obliczu grozy i okrucieństwa wojny, w apokaliptycznej scenerii płonącego miasta. Ten film bardzo mi się podoba z dwóch względów. Po pierwsze uczy mnie co to jest prawdziwy patriotyzm, a po drugie mogę spojrzeć na historię w innym świetle. Tak jakbym od nowa ją przeżywała.

shojo

Miasto 44 opowiada o młodych Polakach, którzy musieli żyć w trudnych i okrutnych czasach. Żyją tak, jakby każdy dzień miał być tym ostatnim. Są czuli, wytrwali, pełni życia. Ich postawa jest naturalna, kiedy na każdym kroku mogą zginąć. Podoba mi się dlatego, że mogłem/mogłam obejrzeć ten film i zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie, że mieli ciężko ale i tak nie poddawali się.

Dodaj swoją odpowiedź