co znaczy słowo miłość

co znaczy słowo miłość
Odpowiedź
Tynuuuśkaxddd

Miłość ma wiele znaczeń, t.j. domowe ciepło czy radość. Lecz to nie wszystko, bo miłośćto także uczucie pomiędzy dwoma osobami, np.: między Bogiem a człowiekiem lub kobietą a mężczyzną. Miłość jest najwspanialszą rzeczą na świecie, więc dbajmy o nią i ją pielęgnujmy. Są również ludzie którzy mówią : "Miłość to uczucie głupie niesłychanie, zaczyna się westchnieniem a kończy ziewaniem". Lecz tych osób słuchać nie warto, gdyż oni nie wiedzą co mówią, ponieważ miłość do nich jeszcze nie zawitała.

Dodaj swoją odpowiedź
Psychologia

„Istnieć – to znaczy dialogowo obcować z kimś (…) tylko w obcowaniu, we wzajemnym oddziaływaniu (…) odsłania się człowiek w człowieku – wobec siebie i innych”

„Istnieć – to znaczy dialogowo obcować z kimś (…) tylko w obcowaniu, we wzajemnym oddziaływaniu (…) odsłania się człowiek w człowieku – wobec siebie i innych”
/M. Bachtin/

Istnieć – to znaczy dialogowo obcować z...

Religia

Kochać to znaczy przede wszystkim...

„Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem:
możemy latać wtedy i tylko wtedy,
gdy obejmujemy drugiego człowieka.”
Czymże jest miłość, pozostaje niezgłębioną tajemnicą, niepowtarzalna więź łącząca dwoje ludzi. ...

Religia

Miłość na kartach nowego i starego testamentu

Cóż to jest miłość ??Z punktu widzenia chemików, miłość to jakaś skomplikowana reakcja, w trakcie której w naszym mózgu uwalniają się związki chemiczne wpływające na nasz organizm. Zachodzi gdzieś w komórkach naszego ciała. To de...

Język polski

Co to znaczy być prawdziwym człowiekiem?

„Żyłam na świecie, ale nie dla świata”. Słowa te wypowiada bohaterka „II części Dziadów” A. Mickiewicza. Co te słowa znaczą dla nas? Dla ludzi obracających się pomiędzy szkołą lub pracą, a rozrywką przed komputerem, czy tele...

Pedagogika

Być nauczycielem - co to znaczy we współczesnych czasach. Różne stanowiska i własne zdanie

Nie ma na świecie takiego systemu pedagogicznego, który lekceważyłby rolę nauczyciela w procesie edukacji. Mimo, iż systemy te tak bardzo się między sobą różnią, panuje w nich zgoda co do tego, że dobre kształcenie i dobre wychowanie m...