Czy warto czytać poezję ???

Od najmłodszych lat spotykamy się z poezją przeznaczoną dla dzieci .Z sentymentem wspominamy chwile kiedy rodzice czy dziadkowie czytali nam przepiękne wierszyki . Po co to czynili?
Zapewne dlatego by zahcęcić nas do czytania poezji w dorosłum życiu . rodzi się więc pytanie - Czy warto czytać poezję??? Moim zdaniem tak.
Jednym z argumentów przemawiającym za tym , że warto czytać poezję jest to że rozwija ona naszą wyobraźnię . Otóż podczas czytania wierszy nasuwa nam się wiele myśli , wyobrażeń bo to właśnie jest jej zadaniem .
Ponadto uczy nas logicznego myślenia i rozumowania . W tego typu utworach bardzo często myśli przedstawione są w sposób niedosłowny lub symboliczny. Aby zrozumieć to co nam autor chce przkazać należy przemyśleć jego słowa , zastanowić się nad okolicznościami w jakich powstawał czytany utwór i wywnioskować jakie przesłanie się w nim kryje.
Należy też dodać , że poezja wzbogaca nasz język . Trzeba zauważyć ,że większość słów człowiek zna z różnego rodzaju książek . Gdyby nie poezja ludzie nie nauczyliby się wrażliwości nie znaliby radosnych , refleksyjnych przeżyć . Poprzez czytanie poezji możemy się sprawniej wysławiać , nie mamy problemu w komunikowaniu się z innymi ludźmi . Kiedy człowiek ma bogate słownictwo może rozmawiać ze wszystkimi i na każdy możliwy temat .
Sądzę że nie należy pomijać roli poezji w rozwijaniu wrażliwości . Pomaga nam ona spojrzeć na otaczający nas świat w inny , niecodzienny sposób . Często dzięki niej dostrzegamy to , co kiedyś było dla nas tajemnicą .
Uczymy się między innymi współczucia.
Myślę , że powyższe rozważania potwierdziły tezę , którą postawiłam na początku . Poezja niejednokrotnie wydaje nam się trudną i niezrozumiałą , ale uważam , że warto ją czytać i poświęcić jej czas.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto czytać poezję?

?Czy warto czytać poezję??

Odpowiedź na pytanie, zawarte w temacie, pozornie wydaje się być łatwą. Większość z nas zapewne odpowiedziałaby twierdząco. Czy za tą odpowiedzią idzie jednak rzeczywiste przekonanie o zaletach płyn...

Język polski

Czy warto czytać poezję(książki, wiersze)?

,,Czy warto czytać poezję?' Żeby odpowiedzieć na to pytanie odniosę się do moich własnych przekonań i zdania innych ludzi.

Dzisiejsza młodzież bardzo żadko sięga po ksiązkę. Uważają to za stratę czasu, że jest to bez sens...

Język polski

Podaj po trzy argumenty za lub przeciw do każdego tematu; - ,,Czy warto czytać poezję" - ,, Dlaczego warto podróżować" - ,,Czy człowiekowi potrzebne jest w życiu cierpienie" Prosze jak najszybciej ;)) Daje naj ..

Podaj po trzy argumenty za lub przeciw do każdego tematu; - ,,Czy warto czytać poezję" - ,, Dlaczego warto podróżować" - ,,Czy człowiekowi potrzebne jest w życiu cierpienie" Prosze jak najszybciej ;)) Daje naj .....

Język polski

Czy warto czytać poezję? Ustosunkuj się do problemu w formie krótkiej rozprawki. W swej wypowiedzi odwołaj się do kilku przykładów wierszy . Proszę o szybką odpowiedź, muszę mieć to na jutro :) Z góry dzięki :)

Czy warto czytać poezję? Ustosunkuj się do problemu w formie krótkiej rozprawki. W swej wypowiedzi odwołaj się do kilku przykładów wierszy . Proszę o szybką odpowiedź, muszę mieć to na jutro :) Z góry dzięki :)...

Język polski

Rozprawka na temat czy warto czytać poezję. Szybko, daje naj

Rozprawka na temat czy warto czytać poezję. Szybko, daje naj...