Antoine de Saint Exupery

Antoine de Saint Exupery urodził się w 1900r. Francuski pisarz. Studiował architekturę. 1921-1923 służył w lotnictwie wojskowym, następnie był pilotem lotnictwa cywilnego. Podczas wojny domowej w Hiszpanii korespondent prasy francuskiej. 1940-1943 przebywał w Ameryce. W 1944 r. zginął podczas lotu wywiadowczego w czasie II Wojny Światowej. W V 2000 na dnie Morza Śródziemnego u wybrzeży Marsylii został odnaleziony wrak jego samolotu. Antoine de Saint Exupery głosił braterstwo wszystkich ludzi, potrzebę odwagi, prawości i moralnego obowiązku. Dlatego napisał książkę pt. "Mały Książę".

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Stworzyć więzy" i "zobaczyć sercem" , czy potrafimy wypełnić przesłanie Antoine de Saint-Exupery?

W 1943 roku Antoine de Saint-Exupery napisał powieść filozoficzną pt. "Mały Książe". Przedstawiona jest w niej wędrówka małego chłopca po innych , obcych mu planetach , dzięki której nawiązuje nowe znajomości i dowiaduje się prawd o ...

Język polski

Recenzja książki pt. "Mały Książę" autorstwa Antoine de Saint-Exupery.

?Mały Książę? Antoine de Saint-Exupery, przekład Jan Szweykowski, ilustracje Antonie de Saint ? Exupery, Warszawa 1992r.

Dzieciństwo to coś co bardzo szybko przemija. Każdy z nas chciałby umieć korzystać z nauk zdobytych podczas ...

Język polski

Antoine de Saint Exupery

Antoine de Saint Exupery urodził się w 1900r. Francuski pisarz. Studiował architekturę. 1921-1923 służył w lotnictwie wojskowym, następnie był pilotem lotnictwa cywilnego. Podczas wojny domowej w Hiszpanii korespondent prasy francuskiej. 19...

Język polski

Recenzja „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - recenzja "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupery

Autorem książki jest Antoine de Saint-Exupery. Książka opowiada o małym chłopcu, kt...

Język polski

Antoine de Saint-Exupery – ,,Mały Książe”

Uważam, że książką, którą poleciłabym zarówno dziecku, jak i dorosłemu jest „Mały Książę”, do której wracam bardzo często. Szczególnie moją uwagę przyciągała zawsze postać głównego bohatera oraz jego wędrówki po planeta...

Język polski

„Kochać to znaczy rodzić się na nowo” (Antoine de Saint - Exupery). Podejmując myśl pisarza, omów przemiany wewnętrzne bohaterów literackich różnych epok pod wpływem miłości.

„Kochać to znaczy rodzić się na nowo” (Antoine de Saint - Exupery)
Podejmując myśl pisarza, omów przemiany wewnętrzne bohaterów literackich różnych epok pod wpływem miłości.


Istnieją na świecie trzy uczucia pona...