Opowieść Sw. Franciszku i wilka z Gubbio

W okolicy maista Gubbio zpojawił sie wilk.który zabijał ludzi i zwierzęta.Gdy ludzie wychodzili z domu broń gdy szli na miasto>kiedy spotykali się sam na sam z wilkiem,nikt nie wychodził żywy.Pewnego dnia w miescie Gubbio pojawił się św. Farnciszek.Postanowił on wyjść naprzecie wilkowi.Wilk z otwartą paszczą zbliżał się do św.Franciszka wilku...powiedział franciszek.Kiedy zrobił znak krzyża ,wilk zamknął paszczę podszedł do niego i uklęknął św.franciszek przez cały czas przemawiał do wilka.Powiedział do niego ,żeby nie był taki jaki jest.Obiecał mu,że jak nie zrobi więcej nikomu krzywdy,to ludzie będą go karmić do kiedy będzie żył.Wilk kiwnął głową i w ten sposób dał franiszekowi znak sposób dał Franciszkowi znak ze się zgadza.wilk poszedł z franciszkiem do miasta na plac.Wszyscy byli zachwyceni ,ale byli również zdziwnieni ,że św.franciszkowi uda ło się przekonać wilkaPowiedział ludziom o tym,jaką obietnice złożył wilk,ale w zanian ludzie z miata muszą go karmić aż do jegi śmierci.Wszyscy chwalili św.franciszka przed Bogiem i dziękowali że zesłał im go.Po dwoch latach wilk zmarł ze starości.Wszyscy mieszkańcy Gubbio ubolewali nad nim i nie moglu się z tym pogodzić,gdyż wilk był tak oswojony,że chodził od domu do domu wszyscy chętnie go karmili.

Dodaj swoją odpowiedź