Kto powinien przeczytać Małego Księcia?

"Mały Książe" to baśń o poszukiwaniu przyjaźni.Opowiada o przygodach Księcia,który mieszka na małej planecie wraz z Różą,którą kocha.Tytuł lektury wydaje się dość dziecinny.Zastanawiam się,dla kogo jest ona przeznaczona?Kto powinien ją przeczytać?
Przede wszystkim młodzież.Książka głównie skierowana jest do nas,ponieważ przekazuje nam interesujące i ciekawe sentencje,które przydadzą się bardzo w życiu.Razem możemy rozpatrywać problemy chłopca oraz zrozumieć pojęcie przyjaźni i miłości.zauważamy różnicę między dorosłym,a dzieckiem.Odkrywamy swoje wnętrze i odpowiadamy na pytanie:"Kim jestem?czy tak naprawdę warto jest stać się dorosłym,poważnym człowiekiem,czy lepiej być dzieckiem o bujnej wyobraźni i chętnym do zabawy?"warto jest mieć w sobie zaróno odrobine dziecka,jak i dorosłego.Musimy więc o tym pamiętać.
Jednakże książka budzi wiele zainteresowania u dzieci,które kierują się swoją wyobraźnią i często sięgają po bajki o "księżniczkach i książętach".Myśle,że młodszym będzie ją trudniej zrozumiec niż nam,ale dla dziecka przeczytanie każdej książki sprawia radość.Zadawalają się tym,że książka zawiera treści o wyższości dziecka,a nie osoby dorosłej i to,że w książce lekceważone jest właśnie zachowanie dorosłego.Treść książki zrozumieją dopiero,gdy podrosną.
Uważam,że "Małgo Księcia" powinni również przeczytać dorośli.Może wtedy zrozumieliby,że w życiu nie tylko "liczby" odgrywają dużą rolę.Mogliby spojrzeć na świat oczami dziecka,bo przecież kiedyś też nimi byli.Pobudziliby swoją wyobraźnię i mogliby zrozumieć,że nie zawsze mają rację.Odłożyliby na jakiś czas sprawy materialne i poczuliby się młodzi o jakieś dwadzieścia lat.Czy więc dla dorosłych przeznaczona jest ta lektura?
Z kolei warto też wspomnieć o ludziach samotnych i zakochanych,którzy nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistym świecie.po przeczytaniu książki samotni,mogliby zrozumieć,że jest ktoś na ziemi,kto ich kocha i sznuje,tylko trzeba ich odnaleźć w sercu.natomiast zakochani dowiedzieliby się co należy robić,by nie stracić zaufania drugiej,bliskiej mu osoby.Zapewne kilka razy prześledziliby sceny z Różą i Księciem.Spostrzegliby,że miłość to nie tylko darzenie się wielkim uczuciem,ale również wiąże się z odpowiedzialnością,uczciwością,opiekuńczością,zaufaniem...
Kto powinien przede wszystkim przeczytać "Małego Księcia"?Uważam,że każdy i wiek nie ma tu szczególnego znaczenia.Każdy z tej książki wyciągnie najważniejsze i najlepsze dla siebie morały i sentencje.Każdego poruszy inna scena bajki,ale każdy będzie mógł zrozumieć,że "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu,a dobrze widzi się tylko sercem",że"Nie ma rzeczy doskonałych" i że "Mowa jest źródłem nieporozumień".

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Kto powinien przeczytać Małego Księcia?

"Mały Książe" to baśń o poszukiwaniu przyjaźni.Opowiada o przygodach Księcia,który mieszka na małej planecie wraz z Różą,którą kocha.Tytuł lektury wydaje się dość dziecinny.Zastanawiam się,dla kogo jest ona przeznaczona?Kto powini...

Język polski

Kto powinien przeczytać "Małego Księcia"? Dzieci, dorośli, samotni, a może zakochani?

   Uważam, że książkę, pt."Mały Książę" powinni przeczytać wszyscy, bez względu na to, czy są to dzieci, dorośli, samotni czy osoby zakochane.    "Mały Książę" napisany jest prostym językiem....

Język polski

Kto według ciebie powinien przeczytać małego księcia: dzieci, młodzież, dorośli ? Uzasadnij swoją odpowiedź. Prosze pomozcie ! z gory dz :p

Kto według ciebie powinien przeczytać małego księcia: dzieci, młodzież, dorośli ? Uzasadnij swoją odpowiedź. Prosze pomozcie ! z gory dz :p...

Język polski

Kto-według ciebie- przede wszystkim powinien przeczytać "małego Księcia": dzieci, młodzież, dorośli, samotni czy zakochani? Uzasadnij swoją odpowiedź w co najmniej 5 zdaniach.

Kto-według ciebie- przede wszystkim powinien przeczytać "małego Księcia": dzieci, młodzież, dorośli, samotni czy zakochani? Uzasadnij swoją odpowiedź w co najmniej 5 zdaniach....

Język polski

Kto powinien przeczytać "Małego Księcia"?

Książki dla dzieci i młodzieży, książki dla dorosłych... Taki podział literatury spotykamy na bibliotecznych regałach, w życiu zaś... Dorośli czytają książki dla dzieci, młodzież sięga po literaturę "dorosłą", a jak je...

Język polski

Kto powinien przeczytać książkę pt. ,,Mały Książe"

Żółkiewka, 06.04.2012r.
Droga Olu!
Na wstępie mojego listu pragnę serdecznie Cię pozdrowić. W tym liście chciałabym odpowiedzieć na pytanie, które niedawno mi zadałaś, a dokładnie,, Kto powinien przeczytać książkę pt. Mał...