"Alchemik" jeden z najwspanialszych utworów współczesności spoza kanonu obowiązkowych lektur.

,„Alchemik” Paulo Coelho został przetłumaczony na 45 języków w 120 krajach i od paru lat książka ta utrzymuje się na listach bestsellerów. Powieść jest parabolą i opowiada o andaluzyjskim pasterzu Santiago,który wybral się w podroz do egipskich piramid w poszukiwaniu swego skarbu.Tam powiodły go sny. Na swej drodze spotkał Cygankę,która nauczyla o ufac snomi starego króla Melchizedeka , dizeki któremu Santiago przekonał się ,żę „jeśli czegos gorąco pragniemy, to caly swait działa potajemnie,aby udalo się nam to pragnienie zrealizowac”. Młody Hiszpan poznaje także Anglika pragnącego zagłębić tajemnicę Kamienia Filozoficznego oraz Eliksiru Długowieczności. Jednakże osobą ,która wywarła największy wplyw na bohatera był alchemik. Poradził mu bowiem, by nie rezygnował ze swojej wędrówki tylko dlatego,że znalazł już wielkie szczescie w zyciu- kobiete swego zycia,Fatimę. Dzieki niemu Santiago docenił także, jak wielką radością i spełnieniem jest miłość. Dzięki temu ,że podczas swej podróży słuchał głosu płynącego z głębi swej duszy, podążał za śladami Własnej Legendy i nie rezygnował ze swych ukrytych pragnień i marzeń, odnalazł miłość swego życia. Dzieje Andaluzyjczyka uświadomiły mi,że życie to wędrówka, w której najwazniejsze są nauki płynące z popelnionych błędow i doswiadczen.Wiem ,iż każdy napotkany człowiek może stać się dopełnieniem mojej Legendy , jaką tworze. W życiu , w dążeniu do szczęścia najważniejsze jest pragnienie poznania życia , prawdy i samego siebie. W tych poszukiwaniach powinien nas zawsze prowadzić głos płynący prosto z serca. „Alchemik” to książka o wędrówce człowieka , w której nie liczy się przebytych dróg ani kilometrów, to opowieść o człowieku ,którego życie zmieniło się dzięki dążeniom do realizacji marzeń i ludziom napotkanym na jego drodze .książka uzmysławia ,iż czasem jedno spotkanie z drugim człowiekiem może diametralnie odmienić czyjeś życie. Dzieło Paulo Coelho jest godne uwagi , ponieważ zawiera wskazówki jak należycie wypełnić czas ,który jest dany każdemu z nas. W moim przekonaniu powieść zasługuje na szczególną uwagę choćby dflatego,że uczy,jak tworzyć Własną Legendę,żyć w zgodzie z własnym sumieniem i innymi oraz wskazuje na wartości ,które zawsze pozostaną najważniejsze , czyli na miłości i całkowite poświęcenie się dla realizacji najskrytszych pragnień.

Dodaj swoją odpowiedź