Jaki post obowiązuje w Wielkim Poście?

Jaki post obowiązuje w Wielkim Poście?
Odpowiedź
kamilosprv

Obowiązuje ścisły post, czyli nie syte posiłki

muchomorek1537459

W wielkim poście obobiwązuje post ściły, nie objadamy się, jemy 3 lekkie posiłki bezmięsne, w ten sposób uszanowujemy cierpienie Jezusa Chrystusa za nasze grzechy.

Dodaj swoją odpowiedź
Religia

1. Jak nazywa się ostatni tydzień wielkiego postu. 2. Które dni są kulminacyjnym punktem wielkiego tygodnia. 3. Do jakiej uroczystości przygotowujemy się przez wielki post. 4. Jaki kolor szat liturgicznych obowiązuje w wielkim poście.

1. Jak nazywa się ostatni tydzień wielkiego postu. 2. Które dni są kulminacyjnym punktem wielkiego tygodnia. 3. Do jakiej uroczystości przygotowujemy się przez wielki post. 4. Jaki kolor szat liturgicznych obowiązuje w wielkim poście....

Religia

1. Napisz na czym polega i kogo obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 2. Napisz na jaki post decydujesz się w tegorocznym Wielkim Poście. Pls dam naj

1. Napisz na czym polega i kogo obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 2. Napisz na jaki post decydujesz się w tegorocznym Wielkim Poście. Pls dam naj...

Religia

Polski rok obrzędowy

Święta polskie z wszystkimi towarzyszącymi im, przechodzącymi z pokolenia na pokolenie, zwyczajami , obrzędami i rytuałami oraz świątecznymi akcesoriami (takimi np. jak opłatek, podłaźnik, czy choinka, palma świąteczna, wielkanocna, bar...