Jak rozumiesz słowa: W czasie pokoju zapomnieli o wojnie, w czasie wojny nie mogli zapomnieć o pokoju.

Jak rozumiesz słowa: W czasie pokoju zapomnieli o wojnie, w czasie wojny nie mogli zapomnieć o pokoju.
Odpowiedź
Sandruńka03121997

Oznacza to , że gdy jest na ziemi pokój , nikt się nie przejmuje żadnym niebezpieczeństwem , czuje się wtedy bezpieczny.  Ale kiedy przyjdzie już tak naprawdę wojna , w tym czasie najbardziej potrzebujemy tej zgody i poczucia że jest dobrze............

1995gosia

Słowa "W czasie pokoju zapomnieli o wojnie' rozumiem, że osoby, które przeżyły wojne, starali się zapomnieć o niej, ponieważ to był przykry, bolesny, pełny cierpienia czas. Po długim czasie zapomnieli o wojnie. Słowa ,,W czasie wojny nie mogli zapomnieć o pokoju' rozumiem, że ludzie, którzy są w czasie wojny, tego czasu cierpienia, nie mogli by za nic w życiu zapomnieć o pokoju. Nawet jeśli by byli przekonani, że do końca życia będą w niewoli, bici, szarpani, mordowani, nie mogli by zapomnieć o pokoju, o chwilach w których są wolni, w których mogą spędzać czas z rodziną, z przyjaciółmi, muszą wierzyć, że spędzą jeszcze takie chwile. Ja tak to rozumiem. Myślę, że pomogłam :D

Dodaj swoją odpowiedź