Czy warto mieć swoje zainteresowania? - rozprawka

Celem mojej pracy jest zastanowienie się nad tematem, czy warto mieć swoje zainteresowania. Ja uważąm, że jak najbardziej warto.
Na poparcie mojego stanowiska moge podać wiele argumientów.
Po piewsze, przykładem moga być główni bohaterowie filmu "Step up - taniec zmysłów" w reżyserii Anne Fletcher. Ekranizacja dotyczyła pasji jaką jest taniec. Bohaterowie właśnie jemu poświęcali wiele, czasu, by osiągnąc wymarzone w życiu cele, takie jak rozpoczęcie nauki w szkole artystycznej, czy praca tancerki. W tym filmie ukazana jets także wielka miłość do tego co robią.
Drugim argumentem może być moja sąsiadka Anna Kowalska, która całą dusza poświęca sie muzyce. Uczęszcza na lekcje śpiewu i gry na gitarze. Nie jest to dla niej karą, gdyż zapisali ja tam rodzice, lecz traktuje to jak przygodę i zamiłowanie.
ZAstanówmy sie też nad powieścia Kornela Makuszyńskiego pt. "Szanatan z siódmej klasy", której bohater Adam Cisowski rozwija swoje zainteresowania, jakimi jets nauka. Rozwiązuje on wiele zagadek, posługując się logicznym myśleniem. Widac siła umyśłu ma także wielka moc.
Wszytsko to prowadzi do wniosku, ze warto miec swoje zainteresowania i pasje, a jęsli nie mamy własnego hobby, to należy z zyciu spróbowac wiele rzeczy, by wybrac to co chce sie naprawdę robić. Każdy ma z nas prawo interesowac się czym tylko zapragnie i każdy powienien rozwijąc swoje umiejetności, by osiągnąc w żyiu wymarzony cel.

Za ta prace odtrzymałam ocenę celujacą ;) Mam nadzieje, ze i wam bardzo pomoże... =]

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto wrócić po wakacjach do szkoly?- rozprawka

Na początku chciałabym postawić tezę, gdyż uwazam, że warto jest wrocic do szkoły po wakacjach. Na potwierdzenie wyżej/wymienionej tezy przytocze kilka argumentow.
Po pierwsze szkoła to nie tylko nauka ale rowniez spotkania z rowiesnik...

Język polski

Kto powinien przeczytać "Małego Księcia" - rozprawka.

"Mały Książe" to baśń o poszukiwaniu przyjaźni.Opowiada o przygodach Księcia,który mieszka na małej planecie wraz z Różą,którą kocha.Tytuł lektury wydaje się dość dziecinny.Zastanawiam się,dla kogo jest ona przeznaczona?...