Kiedy ona przybędzie? Oczekując na wiosnę - felieton

Wiosna, według uczniów, jest jedną z ulubionych pór roku. Niesie ze sobą rekolekcje , przerwę świąteczną . 21 marca obchodzimy dzień wiosny, znany nam jako Dzień Wagarowicza. Choć niektórzy ten dzień obchodzą w ciężkie dni, pełne kartkówek i klasówek, ten oficjalny też bardzo lubią (na szczęście jest dniem wolnym od nauki). Po długiej, szarej zimie, każdy marzy o tym, by móc już poleżeć na zielonej, pachnącej trawce. Patrząc za okno nie widzimy nadal żadnych zmian. Wszędzie leży śnieg, który nie ma zamiaru zniknąć . Zima jest atrakcyjną porą roku , ale do pewnego momentu . Bo ileż można biegać po śniegu, zjeżdżać na sankach, nartach? To zaczynają być nudzące zajęcia. Ale dajmy wiośnie jeszcze trochę czasu. Przecież dopiero luty. Szkoda, że nie daje żadnych znaków, które symbolizowałyby jej przyjście. Zacznijmy już topić marzanny, by pożegnać się z zimą, a przywitać z wiosną. Po skończonych feriach oczekujemy na Wielkanoc –piękne święta, dzięki którym mamy kilka dni wolnego. Święta wielkanocne to czas radości, kojarzone z pisankami i oczywiście ze Śmigusem-Dyngusem (w którym nie żałujemy wody). Przed świętami są oczywiście rekolekcje, przygotowujące nas do tych ważnych dni (w tym roku Wielkanoc przypada 4 kwietnia). Na wiosnę będą miały miejsca różne wydarzenia. 2 kwietnia, czyli w rocznicę śmierci Jana Pawła II odbędzie się pielgrzymka na Łopień, do której wszystkich zachęcam! 28 marca przypada Niedziela Palmowa i oczywiście Konkurs na najpiękniejszą i największą palmę. Nagrody są bardzo atrakcyjne, więc warto temu dziełu poświęcić dużo czasu, najlepiej robienie palmy zacznijcie już dziś. Nie możemy zapomnieć o jeszcze zimowym święcie Kobiet, obchodzonym 8 marca. Wiosna jest naprawdę interesująca, przede wszystkim ze względu na te wszystkie ważne uroczystości .
Wiosno! Przybądź do nas! A my zaczynamy odliczanie.