Czy antygona postąiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?

Czy Antygona postąpiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata? Myślę , że tak co potwierdze w daleszej części pracy.
Nie można zapomnieć o tym ,iż Antygona złamała zakaz Kreona ,lecz przyznała się do winy wiedząc, że zostanie stracona .
Po pierwsze Antygona dokonała słusznego wyboru .Kierowała się tylko swoimi uczuciami , nie zwracając uwagi na konsekwencje wybrała własne sumienie i pogrzebła swego brata .Swoim czynem udowodniła iż rodzina odgrywa , w naszym życiu bardzo dużą rolę .Antygona jest kobietą zbuntowaną przeciwko własnej władzy ograniczonej wolności człowieka ,postępowała tylko zgodnie z własnym sumieniem .
Moim drugim argumentem jest to , że Antygona kierowała się prawami boskimi , które uważała za najważniejsze . Była przekonana , że jej brat musi zostać pogrzebany , ponieważ wtedy zaznałby spokoju wiecznego. Chciała go pochować jak nakazywała religia , którą wyznawali .Uważała , że prawa boskie są ważniejsze od ustalonych przez Kreona .
Po rozważeniu powyższych argumentów stwierdzam , że Antygona postąpiła słusznie , ponieważ nie powinno się karać ludzi po śmierci , pozbawiając ich zaznania wiecznego odpoczynku .Król postąpił niezgodnie z prawami boskimi i pozwolił na zbeszczeszczenie zwłok zmarłego , co było również niesłuszne z prawami każdego człowieka .

Dodaj swoją odpowiedź