Skóra - sprawdzian z biologii

1. Jakie funkcje pełni skóra?
2. Opisz budowę skóry
3. Jakie znasz wytwory naskórka?
4. Porównaj funkcje gruczołów potowych i łojowych.
5. W jaki sposób udzielisz pierwszej pomocy w przypadku odmrożeń i oparzeń?
6. Jakie niebezpieczeństwa wynikają z działania nadmiernych dawek promieniowania ultrafioletowego na organizm ludzki?

Gotowy sprawdzian do wydrukowania w załączniku

Dodaj swoją odpowiedź
Biologia

mialam sprawdzian z biologii i na nim bylo pytanie; podaj wytwory naskórka i ja napisałam: włosy skóra paznokcie. a gdy sprawdzilam w internecie bylo trochę inaczej: włosy, paznokcie, gruczoły potowe łojowe i mlekowe. czy pani mi uzna to co napisałam?

mialam sprawdzian z biologii i na nim bylo pytanie; podaj wytwory naskórka i ja napisałam: włosy skóra paznokcie. a gdy sprawdzilam w internecie bylo trochę inaczej: włosy, paznokcie, gruczoły potowe łojowe i mlekowe. czy pani mi uzna to co ...

Biologia

Ściągi na sprawdzian z biologii (skóra i jej funkcje, receptory, gruczoły, kości)

Włos - nitkowaty twór, pochodzenia naskórkowego, na powierzchni skóry, występujący u ssaków. Włosy znajdują się na całej skórze, z wyjątkiem wewnętrznej strony dłoni, podeszew i powierzchni zgięć stawów. Włosy wyrastają z zagłę...