"Hobbit" - Dom Beorna

Po przejściu przez Góry Mgliste bohaterowie „Hobbita” dotarli do domu Beorna. Beorn umie zmieniać skórę, to znaczy, że czasem jest ogromnym, czarnym niedźwiedziem, a czasem wielkim, silnym czarnowłosym człowiekiem o potężnych barach i bujnej brodzie. Niektórzy twierdzą, że Beorn jest niedźwiedziem, potomkiem dawnych, wielkich niedźwiedzi, które żyły w górach, nim zjawili się tam olbrzymi. Inni mówią, że jest człowiekiem, potomkiem pierwszych ludzi, którzy tu mieszkali zanim smoki przybyły w te strony, a gobliny osiadły w tych górach.
Mieszka w lesie dębowym i ma duży, drewniany dom jako człowiek hoduje bydło i konie, prawie równie jak on sam niezwykłe. Zwierzęta pracują dla niego i rozmawiają z nim. Ma wielką pasiekę, a w ulach ogromne, bardzo cięte pszczoły.
Wędrowcy spostrzegli wśród traw całe łany kwiatów, a że te same odmiany rosły razem, wyglądało to na dzieło ludzkiej ręki. Najwięcej spotkali koniczyny białej czerwonej, a także rozkołysane kępy szelężnika i goździków. Po chwili doszli do pierścieni wielkich, prastarych dębów, za którymi zagradzał drogę żywopłot z gęstej tarniny. Wkrótce doszli do wysokiej i szerokiej drewnianej bramy, za którą zobaczyli ogród i całą grupę niskich, drewnianych budynków, a wśród nich kilka krytych strzechą i skleconych z grubych, nie ciosanych kloców-zapewne stodoły, obory, stajnie i szopy-oraz niski i długi dom mieszkalny. Wewnątrz ogrodzenia, popołudniowej stronie żywopłotu stały w rzędach ule ze słomianymi dachami na kształt dzwonów. Brzęczenie olbrzymich pszczół, kręcących się tam i sam wokół uli, wypełniało powietrze. Pchnęli ciężkie, skrzypiące wrota i poszli szeroką ścieżką w stronę domu. Kilka koni lśniących, doskonale utrzymanych, podbiegło przez trawnik, przyjrzało im się uważnie inteligentnymi oczyma i galopem podbiegło ku zabudowaniom. Po chwili znaleźli się na dziedzińcu z trzech stron objętym trzema skrzydłami domu. Pośrodku leżał wielki pień dębowy, a przy nim mnóstwo obciosanych gałęzi
Dom Beorna okazał się wspaniałym, lecz ostatnim miejscem wypoczynku Bilba i jego przyjaciół.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Hobbit- Zad. 1. Jaki był dom Beorna ? Jak wyglądał ? Zad. 2. Jakim gospodarzem był Beorn ? Zad. 3. Jak inni bohaterowie czuli się w jego domu ?

Hobbit- Zad. 1. Jaki był dom Beorna ? Jak wyglądał ? Zad. 2. Jakim gospodarzem był Beorn ? Zad. 3. Jak inni bohaterowie czuli się w jego domu ?...

Język polski

Czeeść. ;3 Opiszecie mi DOM BEORNA ? Z KSIĄZKI HOBBIT " CZYLI TAM I Z POWROTEM . Błagam <33333333333  Czekam do 18. ;3

Czeeść. ;3 Opiszecie mi DOM BEORNA ? Z KSIĄZKI HOBBIT " CZYLI TAM I Z POWROTEM . Błagam <33333333333  Czekam do 18. ;3...

Język polski

Plan wydarzeń - "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena.

1. Nieproszeni goście
- Bilbo spotyka Gandalfa.
- Niespodziewanie do nory hobbita przychodzi 13 krasnoludów.
- Omawiają plany i cel wyprawy: odzyskanie skarbów zrabowanych niegdyś przez smoka.
2. Pieczeń barania

-D...

Język polski

Na teraz !!!! Napisz opis podanych miejsc z lektury ,,Hobbit,czyli tam I z powrotem" - dębowy las -dom Beorna - Miasto na jeziorze - Pałac Króla Elfów Kto poda najlepszą odpowiedz dostanie naj ;3

Na teraz !!!! Napisz opis podanych miejsc z lektury ,,Hobbit,czyli tam I z powrotem" - dębowy las -dom Beorna - Miasto na jeziorze - Pałac Króla Elfów Kto poda najlepszą odpowiedz dostanie naj ;3...

Język polski

Opisz domy : Bedorna oraz dom stracony przez Krasnoludy | Przykłady nie zdania ! | Tolkien ,,Hobbit czyli tam i z powrotem" Pytania do opisania domu Beorna : 1. Jak wyglądał ? , 2. Jak inni czuli się? , 3.Jakim gospodarzem był ? Pytania do opisania da

Opisz domy : Bedorna oraz dom stracony przez Krasnoludy | Przykłady nie zdania ! | Tolkien ,,Hobbit czyli tam i z powrotem" Pytania do opisania domu Beorna : 1. Jak wyglądał ? , 2. Jak inni czuli się? , 3.Jakim gospodarzem był ? Pytania do ...