"Hobbit" - Dom Beorna

Po przejściu przez Góry Mgliste bohaterowie „Hobbita” dotarli do domu Beorna. Beorn umie zmieniać skórę, to znaczy, że czasem jest ogromnym, czarnym niedźwiedziem, a czasem wielkim, silnym czarnowłosym człowiekiem o potężnych barach i bujnej brodzie. Niektórzy twierdzą, że Beorn jest niedźwiedziem, potomkiem dawnych, wielkich niedźwiedzi, które żyły w górach, nim zjawili się tam olbrzymi. Inni mówią, że jest człowiekiem, potomkiem pierwszych ludzi, którzy tu mieszkali zanim smoki przybyły w te strony, a gobliny osiadły w tych górach.
Mieszka w lesie dębowym i ma duży, drewniany dom jako człowiek hoduje bydło i konie, prawie równie jak on sam niezwykłe. Zwierzęta pracują dla niego i rozmawiają z nim. Ma wielką pasiekę, a w ulach ogromne, bardzo cięte pszczoły.
Wędrowcy spostrzegli wśród traw całe łany kwiatów, a że te same odmiany rosły razem, wyglądało to na dzieło ludzkiej ręki. Najwięcej spotkali koniczyny białej czerwonej, a także rozkołysane kępy szelężnika i goździków. Po chwili doszli do pierścieni wielkich, prastarych dębów, za którymi zagradzał drogę żywopłot z gęstej tarniny. Wkrótce doszli do wysokiej i szerokiej drewnianej bramy, za którą zobaczyli ogród i całą grupę niskich, drewnianych budynków, a wśród nich kilka krytych strzechą i skleconych z grubych, nie ciosanych kloców-zapewne stodoły, obory, stajnie i szopy-oraz niski i długi dom mieszkalny. Wewnątrz ogrodzenia, popołudniowej stronie żywopłotu stały w rzędach ule ze słomianymi dachami na kształt dzwonów. Brzęczenie olbrzymich pszczół, kręcących się tam i sam wokół uli, wypełniało powietrze. Pchnęli ciężkie, skrzypiące wrota i poszli szeroką ścieżką w stronę domu. Kilka koni lśniących, doskonale utrzymanych, podbiegło przez trawnik, przyjrzało im się uważnie inteligentnymi oczyma i galopem podbiegło ku zabudowaniom. Po chwili znaleźli się na dziedzińcu z trzech stron objętym trzema skrzydłami domu. Pośrodku leżał wielki pień dębowy, a przy nim mnóstwo obciosanych gałęzi
Dom Beorna okazał się wspaniałym, lecz ostatnim miejscem wypoczynku Bilba i jego przyjaciół.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Hobbit" - Dom Beorna

Po przejściu przez Góry Mgliste bohaterowie „Hobbita” dotarli do domu Beorna. Beorn umie zmieniać skórę, to znaczy, że czasem jest ogromnym, czarnym niedźwiedziem, a czasem wielkim, silnym czarnowłosym człowiekiem o potężnych barach i...

Język polski

Plan wydarzeń - "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Tolkiena.

1. Nieproszeni goście
- Bilbo spotyka Gandalfa.
- Niespodziewanie do nory hobbita przychodzi 13 krasnoludów.
- Omawiają plany i cel wyprawy: odzyskanie skarbów zrabowanych niegdyś przez smoka.
2. Pieczeń barania

-D...

Język polski

"Hobbit" J.R.R.Tolkien - streszczenie.

Bilbo Baggins był Hobbitem cieszącym się szacunkiem za stałość i stateczność. Cenił sobie wygodę, porządek i dobre jedzenie.Pewnego słonecznego, letniego dnia odwiedził go Czarodziej zwany w tych okolicach Gandalfem. Wizyta ta chociaż ...

Język polski

"Hobbit czyli tam i z powrotem" streszczenie.

Bilbo Baggins był Hobbitem cieszącym się szacunkiem za stałość i stateczność. Cenił sobie wygodę, porządek i dobre jedzenie. Pewnego słonecznego, letniego dnia odwiedził go Czarodziej zwany w tych okolicach Gandalfem. Wizyta ta chociaż...

Język polski

Hobbit, czyli tam i z powrotem

Bilbo baggins był hobbitem (nazwa ta oznacza „mieszkańców nor”) bogatym, ceniącym sobie komfort, spokój, porządek, dobre jedzenie. Zamieszkiwał piękną norę w Pagórku – jak wiele innych hobbitów. Pewnego dnia odwiedził go czarownik...

Język polski

Streszczenie Hobbita

Bilbo Baggins był Hobbitem cieszącym się szacunkiem za stałość i stateczność. Cenił sobie wygodę, porządek i dobre jedzenie. Pewnego słonecznego, letniego dnia odwiedził go Czarodziej zwany w tych okolicach Gandalfem. Wizyta ta, chocia...