Jak Mały Książę umotywowałby swój powrót do Róży w liście pozostawionym narratorowi?

Sahara, 12.02.2005r (po lewej stronie listu)

Drogi Przyjacielu!
Na wstępie chciałbym Cie przeprosi za to, ze wyjechał bez pożegnania.Miałem jednak ku temu swoje powody.Nie chciałem, żebyś zobaczył jak odchodzę.Wyglądałoby to, jakbym umarł, choć tak się nie stało.Na Ziemi pozostało tylko moje ciało, zaś duszę zabrałem ze sobą.

Musiałem powrócić na moją planetę.Moje podróże wiele mi uświadomiły.Zdałem sobie sprawę, że nie mogę zostawić mojej Róży,która jest zdana tylko na siebie.Moje serce podpowiadalo mi, że muszę do Niej powrócic, że bardzo Ją kocham. Zdałem sobie sprawę, że kiedy Ją oswoiłem to jestem za Nią odpowiedzialny i muszę się nią opiekować.Ona jest taka słaba i naiwna,a do obrony ma zaledwie cztery nic nie warte kolce.W każdej chwili coś lub ktoś może zrobić Jej krzywdę.Róża jest dla mnie najważniejsza na całym świecie.Mój kwiat ma przecież tylko mnie...

Mam nadzieję, że się na mnie nie gniewasz za to, że sie nie pożegnałem z Tobą.Nie martw się o mnie.Kiedy Ty czytasz ten list, ja prawdopodnie jestem już na mojej planecie wraz z moją kochaną Różą.

CHciałbym Ci jeszcze podziękować za baranka, którego mi podarowałeś.Moje obawy się nie sprawdziły, nie zjada Róży.Dziękuje Ci za wszystko co dla mnie uczyniłeś.Cieszę się, że poznałem kogoś takiego jak Ty.Jesteś dorosł, ale nie zachowujesz sie tak jak oni.Życzę Ci, żebyś aki pozostal na zawsze.Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i do zobaczenia... chociaż raczej już nigdy się nie spotkamy. Tęsknię za Toba drogi Przyjacielu. Życzę Ci szcześćia.

Twój Mały Książę

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

„Jak Mały Książę umotywowałby swój powrót do Róży w liście pozostawionym narratorowi- list”

06.07.1978
Drogi przyjacielu.
W tym liście chciałbym Ci wyjaśnić przyczynę mojego powrotu na asteroidę do Róży. Opuszczając Cię tak bez słowa wytłumaczenia czułbym się źle, tym bardziej, że przez 8 dni byłeś moim jedynym pr...

Język polski

Jak Mały Książę umotywowałby swój powrót do Róży w liście pozostawionym narratorowi?

Sahara, 12.02.2005r (po lewej stronie listu)

Drogi Przyjacielu!
Na wstępie chciałbym Cie przeprosi za to, ze wyjechał bez pożegnania.Miałem jednak ku temu swoje powody.Nie chciałem, żebyś zobaczył jak odchodzę.Wyglądałoby to...

Język polski

Jak Mały Książę umotywowałby swój powrót do róży w liście pozostawionym narratorowi

Drogi Przyjacielu!!!
Przepraszam Cię, że odszedłem tak nagle, bez pożegnania. Nie chciałem, abyś na to patrzył - wyglądało tak, jakbym umierał. Lecz nie było to prawdą - zostawiłem na Ziemi ciało, bo było za ciężkie i nie mogł...

Język polski

Jak Mały Książę umotywowałby swój powrót do róży w liście pozostawionym narratorowi?

Drogi Narratorze!

Na wstępie tego listu pozdrawiam Cię. Piszę ten list, ponieważ muszę się z Tobą rozstać i nie jest mi z tego powodu wesoło.
Mój wybór tłumaczę tym, że pragnę wrócić na moją planetę do róży. Uśw...

Język polski

Jak Mały Książe umotywowałby swój powrót do Róży w liście pozostawionym narratorowi?

Ziemia, 07.08.1950r
Drogi Pilocie!
Witam Cię przyjacielu. Muszę Cię poinformować, iż powracam do mojej Róży z nowymi doświadczeniami, które poznałem tu na Ziemi!
Zrozumiałem nareszcie dlaczego mówiła do mnie „Jestem jedy...

Język polski

Jak Mały Książę umotywowałby swój powrót do róży w liście pozostawionym narratorowi ?

B-12 06.06.1666r.
Drogi pilocie!!
Drogi pilocie pisze do ciebie ponieważ chce ci wyjaśnić to dlaczego tak nagle postanowiłem wrócić na swoja planetę.
Odchodząc od róży nie rozumiałem jak wielkie uczucie mnie z nią łączy....