Życiorys Marcina Borowicza.

Kleryków, 17.10.1882 r.
Marcin Borowicz
ul. Zerowa 0
00-000 Gawronki
tel. 000-00-00


Życiorys

Ja, Marcin Borowicz urodzony w Gawronkach po powstaniu styczniowym. Mój ojciec Wincenty, był ubogim szlachcicem posiadającym wieś Gawronki. Matka Helena zmarła, gdy miałem dziesięć lat. W wieku ośmiu lat rodzice oddali mnie w ręce nauczyciela pana Wiechowskiego do szkoły elementarnej w Owczarach. Obecnie skończyłem gimnazjum w Klerykowie. Należałem do kółka literackiego. Chodziłem na rosyjskie spektakle do teatru. Zaprzyjaźniłem się z inspektorem Zabielskim (dzięki tej znajomości uratowałem kolegę z opałów). Razem z kolegami spotykaliśmy się „na górce u Gontali” w celu samokształceniowym. Przekonałem się o pięknie polskiej literatury i obudził się we mnie duch patrioty. Po pomyślnie zdanej maturze chcę pójść na Uniwersytet Warszawski w celu dalszej nauki.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Zredaguj życiorys Marcina Borowicza ("syzyfowe prace") w 1.osobie;p bardzo prosze nie z neta praca ma byc zgodna z trescia lektury daje naj.;) z góry dziękuje:):*

Zredaguj życiorys Marcina Borowicza ("syzyfowe prace") w 1.osobie;p bardzo prosze nie z neta praca ma byc zgodna z trescia lektury daje naj.;) z góry dziękuje:):*...

Język polski

Życiorys Marcina Borowicza w punktach szybko potrzebuję proszę :]

Życiorys Marcina Borowicza w punktach szybko potrzebuję proszę :]...

Język polski

Napisz życiorys Marcina Borowicza i Andrzeja Radka. pisz w 1 lub 3 os. Zyciorys raczej szczegółowy. Na dziś.

Napisz życiorys Marcina Borowicza i Andrzeja Radka. pisz w 1 lub 3 os. Zyciorys raczej szczegółowy. Na dziś....

Język polski

lektura syzyfowe prace.   1.cechy wspulne Marcina Borowicza i Stefana Żeromskiego.         2.przeczytać życiorys stefana żeromskiego i pisemnie opracowaci zagadnienie dzieciństwa i młodości pisarza.prosze pomurzcie praca na jutro!!

lektura syzyfowe prace.   1.cechy wspulne Marcina Borowicza i Stefana Żeromskiego.         2.przeczytać życiorys stefana żeromskiego i pisemnie opracowaci zagadnienie dzieciństwa i młodości pisarza.prosze pomurzcie praca na jutro!!...

Język polski

W punktach napisz życiorys(plan wydarzeń) Marcina Borowicza i Andrzeja Radka z powieści Stefana Żeromskiego "Syzyfowe Prace

W punktach napisz życiorys(plan wydarzeń) Marcina Borowicza i Andrzeja Radka z powieści Stefana Żeromskiego "Syzyfowe Prace...