Przemówienie na temat Gier Komputerowych

Drodzy koledzy i koleżanki. Na dzisiejszych zajęciach chciałem omówić ponury temat, który dotyczy chyba każdego z nas. Chodzi mianowicie o gry komputerowe. Notorycznie kaleczony jest język nie tylko polski a także angielski. Jedną z takich gier jest Tibia w, której padają takie słowa jak „Plax itans”, „przyszlem” lub „hoć”. Błędy te są popełniane przez wszystkich graczy tej gry nie tylko tych młodszych ale także tych bardziej doświadczonych. Naukowcy stwierdzili, że tibia uzależnia co potwierdza artykuł zamieszczony w gazecie a brzmi on tak: „Tibia wciąga jak narkotyk
Szesnastolatek z Wrocławia pobił matkę krzesłem, bo wyłączyła mu komputer i zabiła bohatera gry. Młodzi Polacy nałogowo grają w Tibię. Nie mogą przestać, bo stracą... duże pieniądze.” Pewnie wszyscy wybuchniecie teraz śmiechem ale musze powiedzieć, że niestety to prawda. W tych czasach problem uzależnienia od komputera zaczyna dotykać większość młodzieży nie tylko chłopców a także dziewczyn. Kolejną rzeczą, która wiąże się z grami komputerowymi to przemoc. Coraz więcej dzieci a także młodzieży postanawia wcielać się w postaci z gier z czego potem dzieją się rzeczy o których można czytać nawet w gazetach. Chodzi tu przede wszystkim o bójki a także napady na bezbronnych ludzi oraz sklepy. Coraz więcej młodych osób przesiaduje w domu przed komputerami więc rodzice ponoszą ogromne koszty utrzymania takiego osobnika. Nie chodzi tu tylko o koszty prądu ale „Tibijczycy” wyciągają pieniądze od rodziców na przeróżne rzeczy potrzebne do gry które można kupić na aukcjach internetowych typu Allegro. Coraz więcej osób zostaje w klasach na kolejny rok i to między innymi przez gry komputerowe. Pamiętajcie to może spotkać także was! Więc pomyślcie zanim zaczniecie grać w te durne gry przez, które dzieją się takie rzeczy jakie się dzieją. Nie siedźcie godzinami przed komputerem zacznijcie czytać jakieś książki albo wychodźcie częściej na podwórko z przyjaciółmi. Zamiast kupować postacie lub inne rzeczy do gier kup sobie coś co przyda ci się w życiu codziennym a nie w świecie gry. Nie pozwól żeby nałóg komputerowy ogarnął także ciebie!!! Dziękuję, że poświęciliście mi trochę czasu i mam nadzieje, że przemyślicie to co powiedziałem.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

przemówienie na temat zalet gier komputerowych

przemówienie na temat zalet gier komputerowych...