"Mały Książę" - czy mógłby zostać moim przyjacielem.

Uważam, że Mały Książe mógłby zostac moim przyjacielem ponieważ jest wspaniałym chłopcem posiadającym wiele zalet. W porównaniu z innymi ludźmi, którzy czynią zło celowo, On robi to nieświadomie i zawsze stara sie naprawiac swoje błędy. Jego serce jest czyste. Przykładem jest uczucie Księcia do róży. Chłopiec jest dla mnie autorytetem w wielu sprawach dlatego chciałabym się z nim przyjaźnić. Jego glówne cechy: wrażliwość, mądrość,cierpliwość, opiekuńczość i wyrozumiałość zaskoczyłyby nie jedną osobę. Według niego najważniejszymi wartościami w życiu są: przyjaźń, miłość i odpowiedzialność za tych, których się kocha. Jego wrażliwa i delikatna istota rozczula, sprawiająć tym samym, że Książe staje się sympatyczniejszy. Mały Książe swoja postawa zachęcaa innych do zaprzyjaźnienia sie z nim. Jego urokowi podał się m.in. Lis i Pilot. Chłopiec jest też przepełniony wadami, ale giną one przy jego licznych zaletach. Mały Książę to wyjątkowa postać. Do końca swego życia myślał, że ?Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela?. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała możliwość poznania podobnej osoby i zaprzyjaźnienia się z nią.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

W czym tkwi piękno i radość przyjaźni? "Mały Książę".

Książka „Mały Książę” jest w głównej mierze opowieścią o chłopcu, poszukującym przyjaciół, kogoś komu mógłby oddać swoje serce. W tym celu opuszcza swoją planetę – Asteroid B-612 i znajdującą się na niej Różę, która ...