List otwarty - Przekonać młodzież do książek

(Miejscowość, Data)

Drodzy Młodzi !

Coraz częściej słychać pogłoski o tym, że nie czytacie książek, a literatura jest wam tak bardzo potrzebna! Czy nie zastanawialiście się nad tym ile w wasze, życie może ów cud wnieść? Jeśli potrzeba Wam argumentów, mogę kilka zaprezentować, które z pewnością do Was przemówią.

Czyż czytanie nie rozwija Waszej wyobraźni? To nie filmy, nie gry komputerowe, ale czytanie jest jednym z najlepszych bodźców do pobudzenia jej. To właśnie na książkach coraz częściej wzorują się reżyserzy znanych filmów, a nie na odwrót. Czytając książkę, możecie ujrzeć oczami swojej wyobraźni więcej niż pokaże Wam film. Obecna technika filmowa nie pozwala nam na tyle przedstawić tego co chciał nam pokazać w książce jej autor. Lepiej mieć chyba własne zdanie i wyobrażenie danej postaci, niż narzucanie jej wyglądu oraz charakteru na siłę przez reżysera. To właśnie my tworzymy obraz książki.

Wielu z Was może po pewnym czasie stwierdzić, że książka jest naszym najlepszym przyjacielem. To właśnie ona, zawsze ma dla nas czas. W długie zimowe wieczory, lub w nudne letnie dnie, kiedy wszyscy znajomi wyjadą, a my siedzimy sami w domu zapatrzeni w pustkę, książka może dotrzymać nam towarzystwa. Książka może nas rozweselić, doprowadzić do łez, pocieszyć lub niekiedy nawet przestraszyć. Ona jest naszym najlepszym przyjacielem na każdy czas, na każdy dzień oraz na każdą wolną chwilę.

Książki nie tylko rozwijają naszą wyobraźnię, ale również nasz umysł. Mam tu na myśli przede wszystkim książki naukowe. Są one nie tylko ciekawe, ale i niezwykle mądre. Książki o kosmosie, środowisku, świecie itp. są naprawdę zadziwiające. Dostarczą Wam frajdy, będziecie mogli błysnąć przed kolegami niecodzienną wiedzą, a również pożytecznie spędzicie czas czytając je.

Jeśli macie wątpliwości co do przeczytania jakiejś książki, to nie wahajcie się, tylko weźcie ją do ręki i czytajcie! Obiecuję, że nie będzie to czas stracony. Jeśli będziecie mieli do wyboru po raz setny oglądać ten sam film lub serial w telewizji, lepiej wybierzcie książkę, jest to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Z wyrazami szacunku:
(Imię i nazwisko)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

List otwarty - Przekonać młodzież do książek

(Miejscowość, Data)

Drodzy Młodzi !

Coraz częściej słychać pogłoski o tym, że nie czytacie książek, a literatura jest wam tak bardzo potrzebna! Czy nie zastanawialiście się nad tym ile w wasze, życie może ów cud wni...