Charakterystyka Nemeczka - Chłopcy z Placu Broni

Ernest Nemeczek pochodził z biednej, krawieckiej rodziny. Był bardzo kochany przez swoich rodziców. Mieszkał przy ulicy Rakoszańskiej 3.

Miał 11 lat, jasne włosy, błyszczące oczy i "delikatną twarzyczkę". Ponieważ był chorowity, wątły i słaby został zepchnięty przez kolegów z Placu na bardzo niską, jedyną pozycję szeregowca. Wszyscy wysługiwali się posłusznym chłopcem. Nikt nie liczył się z jego zdaniem. Bardzo rzadko zdarzało mu się być w centrum zainteresowania. Choć niepozorny, potrafił zdobyć się na wielką odwagę. Nemeczek był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę. Bardzo cenił honor. Bywał szlachetny nawet wobec wroga. Jego najlepszym przyjacielem był Boka - dowódca Placu. Traktował go nawet jak brata. Nemeczek był sprytny, przebiegły, choć bywał lekkomyślny (czasami nawet "głupiutki"), koleżeński. Często stawał się niecierpliwy i niezdarny w bardzo ważnych chwilach. Doceniono go dopiero krótko przed śmiercią. Wcześniej często go krzywdzono. Nawet niedawni wrogowie martwili się o jego zdrowie.

Moim zdaniem Nemeczek byłby bardzo dobrym przyjacielem. Podoba mi się w nim jego dobroć, skromność i odwaga. Jednak uważam, że nie wszystkie jego cechy są warte naśladowania. W Nemeczku nie podoba mi się jego posłuszeństwo i naiwność. Łatwo daje się wykorzystywać innym.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Nemeczka (chłopcy z placu broni)

Charakterystyka Nemeczka (chłopcy z placu broni)...

Język polski

charakterystyka Nemeczka chłopcy z placu broni  plis to na jutro które mi się spodoba daje naj

charakterystyka Nemeczka chłopcy z placu broni  plis to na jutro które mi się spodoba daje naj...

Język polski

Wypracowanie z J.Polskiego pt: Charakterystyka Nemeczka - "Chłopcy Z Placu Broni".

Wypracowanie z J.Polskiego pt: Charakterystyka Nemeczka - "Chłopcy Z Placu Broni"....

Język polski

Charakterystyka Nemeczka "Chłopcy z placu broni"

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". poznajemy go jako 11-letniego chłopca, jedynaka, mieszkającego wraz z rodzicami w Budapeszcie. Ich ubogie mieszkanie znajdowało się na parterze pod tró...

Język polski

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni"....