Charakterystyka Alcybiadesa.

Pan Tymoteusz Misiak to jeden z głównych bohaterów książki Edmunda Niziurskiego p.t " Sposób na Alcybiadesa ". Uczył on historii w jednej z warszawskich szkół imienia Samuela Lindego na Żoliborzu .
Alcybiades był dosyć szczupłym mężczyzną , już trochę wyłysiałym .o czarnych , aksamitnych oczach , które codziennie patrzyły łagodnie na uczniów . Należał on do wysokich osób .Urodził się on 18 sierpnia w 1899 roku , w książce miał 61 lat . Pan Tymoteusz Misiak był jednym z tych nauczycieli , którzy nie przywiązują wagę do swojego wyglądu , co świadczyły o nim nie wyprasowane ubrania w których bez przerwy chodził . Nazwano go Alcybiadesem , gdyż uważał siebie za Sokratesa - nauczyciela Alcybiadesa , lecz małpia przekora i nadzwyczajna złośliwość jego uczniów ochrzciła go na Alcybiadesa , właśnie dlatego , iż nie cierpiał tego męża greckiego . Oczywiście wiedział o przezwisku i z pewnością napełaniało go ono goryczą . Postać profesora historii , pana Misiaka, zwanego Alcybiadesem , o pobrużdżonej łysinie , obwisłych ramionach i wiecznie wygniecionym ubraniu , była w szkole uosobieniem niezaradności i poczciwości gogicznej . Usposobienie miał bardzo łagodne . Własnie przez to inni nauczyciele uważali go za złego nauczyciela , który nie umie zapanowac nad uczniami i pozwala soba "pomiatać". Uważano , że Alcybiades powinien zostac filozofem , gdyż był typem myśliciela lub powinien wstąpić do klasztoru . Jednak jeśli chodziło o stosunki dyrektora z Alcybiadesem , ten już dawno by go wyrzucił , jednak nie byłoby nikogo kto by zajął jego miejsce . Poza tym jeśli chodziło o wycieczke dyrektor zawsze wyznaczał Alcybiadesa . Jednak pan Misiak nie był takim złym nauczycielem , gdyż w uczniowie cenili sobie w nim uczciwosc i to , że ciekawie opowiadał o wydarzeniach historycznych . Dla nich , Alcybiades raczej nie miał wad. Jednak nauczyciele postrzegali w nim wiele wad , np. niezaradność i łagodność. Chciałabym sama mieć takiego nauczyciela jak Alcybiades , który umiał ciekawie opowiadać o historii i nie był za surowy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka alcybiadesa z książki sposób na alcybiadesa

charakterystyka alcybiadesa z książki sposób na alcybiadesa...

Język polski

charakterystyka ALCYBIADESA z książki SPOSÓB NA ALCYBIADESA

charakterystyka ALCYBIADESA z książki SPOSÓB NA ALCYBIADESA...

Język polski

Charakterystyka Alcybiadesa książka pt. "Sposób na Alcybiadesa"

Charakterystyka Alcybiadesa książka pt. "Sposób na Alcybiadesa"...

Język polski

Charakterystyka Alcybiadesa z książki "Sposób na Alcybiadesa" tylko żeby nie było z innej strony

Charakterystyka Alcybiadesa z książki "Sposób na Alcybiadesa" tylko żeby nie było z innej strony...

Język polski

charakterystyka Alcybiadesa z lektury pt. " Sposób na Alcybiadesa "

charakterystyka Alcybiadesa z lektury pt. " Sposób na Alcybiadesa "...

Język polski

charakterystyka Alcybiadesa z książki "Sposób na Alcybiadesa " 1.Przedstawienie postaci 2. Wygląd zewnętrzny 3. cechy charakteru 4. Zamiłowania i zainteresowania 5. sposób postępowania 6.ocena postaci proszę o szybką pomoc

charakterystyka Alcybiadesa z książki "Sposób na Alcybiadesa " 1.Przedstawienie postaci 2. Wygląd zewnętrzny 3. cechy charakteru 4. Zamiłowania i zainteresowania 5. sposób postępowania 6.ocena postaci proszę o szybką pomoc...