Ocena postaci "Mały Książę" - sąd dotyczący bohatera.

Uważam, że Mały książe jest bardzo pozytywną postacią w tej książce. Chłopiec jest mądrzejszy od wielu dorosłych. Nie patrzy oczami, lecz piękno świata dostrzega sercem. Stara się każdego poznać, zrozumiec i pokochać. Liczy się ze zdaniem innych. Ma dobre serce i chętnie służy pomocą tym, którzy jej potrzebuja. Dla Małego Księcia większą wartość ma piękno duszy, serca i obecność prawdziwego przyjaciela. Woli dawać niż brać... Dla niego rzeczy materialne są bez wartości. Potrafi kochac ponad wszystko. Tą książkę powinien przeczytac każdy dorosły człowiek i "osobiście" poznac Małego Księcia i wziąć sobie do serca to co chłopiec chce przekazać. Zdecydowanie to czego chłopiec pragnie nauczyć powinno obcować w codziennym zyciu ludzkości. Miłość i przyjaźń to uczucia bez których zycie nie miałoby sensu, niestety często o tym zapominamy przez co jesteśmy okrotni, gniewni, złośliwi i przedewszystkim nieszczęśliwi.

Dodaj swoją odpowiedź