Balladyna charakterystyka postaci

Balladyna jest tytułową bohaterką powieści Juliusza Słowackiego. Mieszkała razem z matką, która jest samotną wdową, a także młodszą siostrą Aliną, która w odróżnieniu od siostry jest postacią postrzeganą w sposób pozytywny.

Balladyna jest kobietą o długich, ciemnych włosach i oczach czarnych jak węgiel. Jej późniejszy mąż Kirkor, zachwycając się urodą dziewczyny, mówi o niej "Starsza jak śniegi...ta z alabastrów...ta ma pod rzęsą węgle...a ta zaś jako noc biała nad rankiem".

Była leniwa, z wszystkiego niezadowolona i ponura. Kiedy rankiem zbierała w lesie maliny, powiedziała "Wolę noc ciemną niż taki poranek".

Tytułowa bohaterka w odróżnieniu od swojej młodszej siostry była straszną egoistką, kobietą która myślała jedynie o swoich dobrach. Dążyła do celu po trupach, co potwierdza sytuacja w lesie, podczas zbierania malin, gdy to Balladyna zazdrosna o dzban pełny owoców oraz żądna Kirkora, a co za tym idzie jego majątku, zabiła bez wahania Alinę. Na oczach wszystkich wyparła się także swej matki i kazała ją wyrzucić za drzwi, choć na zewnątrz panowała burza i lał deszcz.

Kobieta strasznie dwulicowa, zachłanna i podstępna. Bez żadnych skrupułów wymordowała ludzi, w tym nawet Kirkora, którzy w jakiś sposób zagrażali jej w objęciu stanowiska królowej.

Według mnie Balladyna zasłużyła na taką,a nie inną śmierć. Jest to najbardziej negatywna postać wśród wszystkich gimnazjalnych lektur, jakie dotychczas zdążyłem poznać ...

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Balladyna charakterystyka postaci.

Balladyna jest bohaterką powieści romantycznej autorstwa Juliusza Słowackiego. Pochodziła z rolniczej rodziny. Mieszkała na wsi razem ze swoją ubogą matką i młodszą siostrą - Aliną. Jej los odmienił się zupełnie, gdy za sprawą magii,...

Język polski

charakterystyka postaci alina i balladyna naj zaczac tak alina i balladyna to corki... mieszkajace w ....

charakterystyka postaci alina i balladyna naj zaczac tak alina i balladyna to corki... mieszkajace w .......

Język polski

napisz charakterystyke o człowieku świadczą jego czyny charakterystyka postaci balladyna

napisz charakterystyke o człowieku świadczą jego czyny charakterystyka postaci balladyna...

Język polski

Charakterystyka postaci: -Balladyna -Alina   Minimum póltorej kartki w zeszycie od polskiego dla jednego bohatera.   DAJE NAJ PROSZĘ NA JUTRO TO MAM!!!

Charakterystyka postaci: -Balladyna -Alina   Minimum póltorej kartki w zeszycie od polskiego dla jednego bohatera.   DAJE NAJ PROSZĘ NA JUTRO TO MAM!!!...

Język polski

Charakterystyka postaci: Balladyny z dramatu "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Help me plis!:(

Charakterystyka postaci: Balladyny z dramatu "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Help me plis!:(...