Wybierz trzy cechy wiary i wyjaśnij swoimi słowami ich znaczenie. Wiara jest łaską/ Wiara jest świadomą i dobrowolną odpowiedzią człowieka./ Wiara jest pewna/ Wiara jest miłością i zaufaniem do Pana Boga./ Wiara jest rozumna/ Wiara jest konieczna do zba

Wybierz trzy cechy wiary i wyjaśnij swoimi słowami ich znaczenie. Wiara jest łaską/ Wiara jest świadomą i dobrowolną odpowiedzią człowieka./ Wiara jest pewna/ Wiara jest miłością i zaufaniem do Pana Boga./ Wiara jest rozumna/ Wiara jest konieczna do zbawienia./ Wiara jest początkiem życia wiecznego. Proszę o szybką odp, dam Naj :3
Odpowiedź

Wiara jest rozumna,wiara jest miłością i zaufaniem do Boga oraz Wiara jest świadomą i dobrowolną odpowiedzią człowieka. Wiara to inaczej zaufanie,więc myślę,że Bogu zaufać można,a nawet trzeba.Sami także wybieramy w co wierzymy,więc jest dobrowolna i świadoma,bo wiemy w co wierzymy.Wiara jest rozumna-czyli ufamy z rozumem.

Wiara jest miłością i zaufaniem do Pana Boga, ponieważ bez niej nie możemy mu zaufać i go kochać. Nie będziemy mogli bez wiary w pełni mu się oddać. Wiara jest początkiem życia wiecznego, ponieważ, gdy Bóg nas zabierze na sąd ostateczny to musimy zaufać mu i wierzyć, że będziemy w niebie i tam będziemy mogli żyć wiecznie. Wiara jest pewna, ponieważ jesteśmy pewni, że to w co wierzymy jest prawdą.

Dodaj swoją odpowiedź