Recenzja powieści "Hobbit" czyli tam i z powrotem.

Powieść pt.: "Hobbit" czyli tam i z powrotem napisał J.R.R. Tolkien. Jest to książka typu fantasy. Pisarz napisał również trylogię "Władca Pierścieni", która była kontynuacją "Hobbita".
Książka ta mówi nam o przygodach małego hobbita, który wyrusza w podróż wraz z krasnoludami i czarodziejem o imieniu Gandalf. Celem ich podróży jest dotarcie do Samotnej Góry i odzyskanie ukradzionych przez złego smoka bogactw. Podczas wyprawy bohaterowie przedzierali się przez Mroczną puszczę, szybowali na orłach wśród chmur, płynęli w beczkach oraz przeżywali wiele niebezpiecznych i zarazem ciekawych przygód. W czasie podróży hobbit wraz z towarzyszami i czarodziejem spotkali wiele magicznych stworzeć, m.in.: elfy, trole, gobliny i smoki.
Główny bohater tej lektury to Bilbo Baggins - hobbit, który przed wyprawą był typowym sybokrytą. Z wędrówki wrócił jako osobnik doświadczony. Pozanał siebie. odkrył, że jest odważny, pomysłowy, wierny, rozważny, prytny oraz zaradny. Bohaterowie występujący w tym utworze są godni szacunku i uznania. Pobudzają one wyobraźnię. W tej książce bardzo spodobało mi się to, że wydarzenia były zaskakujące, trudne do przewidzenia oraz ciekawe.
Lektura była interesująca i przejemnie sie ją czytało, więc zachęcam młodzież i dorosłych do przeczytania jej. Zapewniam, że pozwoli ona Wam oderwać się od rzeczywistości oraz podczas czytania miło spędzić czas.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkien - recenzja utworu.

„ Hobbit, or There and Back Again”

J.R.R. Tolkien, jeden z najwybitniejszych angielskich pisarzy fantasy, był człowiekiem którego pasją było odszukiwanie najstarszych angielskich legend i baśni. To właśnie na ich podstawie stwor...