Lewe i prawe dopływy wisły i odry .

Lewe i prawe dopływy wisły i odry .
Odpowiedź

P. Wisły- Soła, Skawa,San, Raba, Dunajec, Wisłoka, Wieprz, Świder, Narew, Skrwa, Drwęca, Osa,Liwa L. Wisły- Przemsza, Szreniawa, Nida, Czarna, Opatówka, Kamienna, Iłżanka, Radomka, Pilica, Bzura, Brda, Wda,Wierzyca,Dłubnia P. Odry- Mała Panew,Stobrawa,Widawa,Warta z Notecią,Barycz L. Odry- Nysa Kłodzka,Oława,Ślęża,Bystrzyca,Kaczawa,Bóbr,Nysa Łużycka

Prawe dopływy Wisły: -Dunajec; -Wisłoka; -San; -Wieprz; -Narew; Lewe dopływy Wisły: -Nida; -Pilica; -Bzura; -Wda; Lewe dopływy Odry: -Nysa Kłodzka; -Bóbr; -Nysa Łużycka; Prawe dopływy Odry: -Mała Panew; -Barycz; -Warta. Przepisywałam z zeszytu z biologii ;) Mam nadzieję, że pomogłam!

Dodaj swoją odpowiedź
Biologia

4 lewe dopływy i prawe Wisły oraz 4 lewe i prawe dopływy Odry

4 lewe dopływy i prawe Wisły oraz 4 lewe i prawe dopływy Odry...

Geografia

Dopływy Wisły, Odry i Warty

Dopływy Wisły


Prawe dopływy Wisły
- Soła,
- Skawa,
- Raba,
- Dunajec,
- Wisłoka,
- San,
- Wieprz,
- Świder,
- Narew,
- Skrwa,
- Drwęca,
- Osa,
- Liwa.

Lewe d...

Geografia

Wymień prawe i lewe dopływy pierwszego rzędu Wisły i Odry.

Wymień prawe i lewe dopływy pierwszego rzędu Wisły i Odry....

Geografia

Polska - informacje ogólne

I Mapa konturowa
1. granice i sąsiedzi
- morska – 528 km od północy
- Niemiecka - 490 km północnego zachodu
- Czeska – 790 km od południowego zachodu
- Słowacka – 539 km od południa
- Ukraińska – 529 km od ws...

Geografia

Dopisz rzeki do odpowiednich kategorii nazwy rzek: warta, wisłoka, słupia, brda, nysa kłodzka, bystrzyca, soła pilica, wierzyca, parsęta, bug z narwią, barycz, san, rega, wda, bzura, nida, wieprz, bóbr, dunajec, nysa łużycka, pasłęka. -rzeki przymorza,

Dopisz rzeki do odpowiednich kategorii nazwy rzek: warta, wisłoka, słupia, brda, nysa kłodzka, bystrzyca, soła pilica, wierzyca, parsęta, bug z narwią, barycz, san, rega, wda, bzura, nida, wieprz, bóbr, dunajec, nysa łużycka, pasłęka. -...