Opisz swoimi słowami mit o Syzyfie !!!!

Opisz swoimi słowami mit o Syzyfie !!!!
Odpowiedź

Mit o Syzyfi to mi to postaci która wtaczał cały czas głas na górę a głaz sturllał się na dół. Postać prubowała i próbowała na marne. Wykonywał tą prace cały czas lecz nie było rezultatów.

Mit o Syzyfie. Bogowie kazali syzyfowi za jego "grzechy" wykonac prace. Zawsze przy końcu tej pracy musiał ją robić od nowa gdyż bogowie tak to zrobili że nie było szans na wykonanie tej pracy. Od mitu powstały Syzyfowe Prace które oznaczają prace bardzo ciężką niewykonalną...;]

Mit o Syzyfie. Syzyf-król Koryntu był bardzo bogaty i lubiany przez bogów Często zapraszano go na uczty na Olimpie. Z racje tego, że Syzyf był bardzo gadatliwy, wyjawił pewien bardzo ważny sekret Dzeusa. Zdenerwowany bóg postanowił ukarać Syzyfa, zsyłając na niego Tanatosa-bożka śmierci. Niestety, przebiegły Syzyf zastawił pułapkę na Tanatosa i uwięził go w piwnicy. Po pewnym czasi Hades-król świata podziemnego zorientował się, że ludzie nie umierają. Ze skargą zwrócił się do Dzeusa. Ten zaś wysłał Aresa-boga wojny, by uwolnił Tanatosa. Po jego uwolnieniu pierwszy umarł Syzyf, lecz konając kazał żonie nie chować jego zwłok. Pod ziemią pożalił się Hadesowi, a ten pozwolił mu wrócić na ziemię i ukarać żonę. Syzyf nie powrócił już do Hadesa, bogowie o nim zapomnieli a on starał się nie przypominać o swej osobie. Któregoś jednak dnia przypomniano sobie o nim w piekle. Tanatos zabrał jego duszę podziemi. W Hadesie-państwie zmarłych wymierzono mu karę : miał wytaczać ogromny głaz na szczyt stromej góry, lecz gdy był już na jej szczycie głaz spadał, a Syzyf pracę musiał wykonywać od nowa.

Dodaj swoją odpowiedź