za 2 grejpfruty i 6 kiwi zapłacono 4,50. cena jednego grejpfruta była 1,5 razy wyżasza od ceny owocu kiwi. ile kosztował grejfrut a ile kiwi?

za 2 grejpfruty i 6 kiwi zapłacono 4,50. cena jednego grejpfruta była 1,5 razy wyżasza od ceny owocu kiwi. ile kosztował grejfrut a ile kiwi?
Odpowiedź

2*(1,5x)+6x=4,5 9x=4,5 x=0,5 kiwi kosztowało 0,5 a grejfrut0,75

x - cena grejfrutu y - cena kiwi równanie : 2x + 6y = 4,50 x = 1,5y 2 * 1,5y + 6y = 4,50 x=1,5y 3y + 6y = 4,50 x=1,5y 9y = 4,50 x = 1,5y y = 0,5 x = 1,5y y=0,5 x = 1,5 * 0,5 y = 0,5 x =0,75 Odpowiedź : Grejfrut kosztował 75 groszy, a kiwi 50 groszy. mam nadzieje że dobrze :)

2x + 6y = 4,50 x = 1,5y 2 * 1,5y + 6y = 4,50 3y + 6y = 4,50 9y = 4,50 y = 0,5 x = 1,5 * 0,5 y = 0,5 x =0,75 Odp.: Grejpfrut kosztował 75 groszy, a kiwi 50 groszy.

Dodaj swoją odpowiedź