Zakupiono 10 kg czereśni dwóch gatunków,tańszych po 6 zl i droższych po 9 zl za kilogram,przy czym każdego gatunku zakupiono za taką samą kwote.Ile kupiono kg czereśni tańszych ,a ile droższych.
Zakupiono 10 kg czereśni dwóch gatunków,tańszych po 6 zl i droższych po 9 zl za kilogram,przy czym każdego gatunku zakupiono za taką samą kwote.Ile kupiono kg czereśni tańszych ,a ile droższych.