Za kilogram jabłek i kilogram gruszek zapłacono 7,20 zł. Ile kosztowały jabłka , a ile gruszki , jeżeli cena gruszek była i 1,20zl wyższa niż cena jabłek?

Za kilogram jabłek i kilogram gruszek zapłacono 7,20 zł. Ile kosztowały jabłka , a ile gruszki , jeżeli cena gruszek była i 1,20zl wyższa niż cena jabłek?
Odpowiedź

7,20zł-1,20=6zł 6zł /2= 3 zł 3zł+1,20=4,20 tyle kosztowały gruszki 3zł tyle kosztowały jabła

7,20 zł - 1,20 zł = 6 zł 6 zł ÷ 2 = 3zł 3 zł + 1,20 zł = 4,20 zł Odp: Kilogram jabłek kosztował 3 zł, a kg gruszek 4,20 zł.

x- cena jabłek x+1,2- cena gruszek x+x+1,2= 7,20 2x=7,2- 1,2 2x=6 /÷2 x=3

Dodaj swoją odpowiedź