Charakterystyka Merkucja

Merkucjo to drugoplanowy bohater jednej z najsławniejszych tragedii Szekspira - Romea i Julii. Krewny księcia Escalusa. Zapewne urodzony w Weronie. Starszy od swojego przyjaciela - Romea.

Jest błyskotliwym i elokwentnym młodzieńcem, który realistycznie spogląda na otoczenie i ubolewanie nad "plemieniem fantastyków, marzycieli, takich jak Romeo, nieprzystosowanych do życia." Wesoły optymista, który na świat spogląda przez różowe okulary. Potrafi rozmawiać z każdym i o wszystkim.

Ten chłopak odznacza się wielkim poczuciem humoru - prawie zawsze towarzyszy mu garść niewybrednych żartów jakie padają z jego niewyparzonych ust. Merkucjo potrafi żartować ze wszystkich i ze wszystkiego: z Marty i jej ociężałości fizycznej i umysłowej; z Tybalta, którego nazywa "dusiszczurem" i "kocikrólem"; a także z Romea i jego miłosnych westchnień. Jednak nawet w chwili śmierci Merkucjo nie powstrzymuje się od żartów i gier słownych. Nawet pojedynek traktuje jak zabawę. Można odnieść wrażenie, że nie bierze na poważnie pogróżek Tybalta i swoim ciętym dowcipem prowokuje śmiertelną dla siebie utarczkę.

Dopiero w chwili śmierci zdaje sobie sprawę z bezsensowności konfliktu. Pomimo swojego ciętego języka, gotów jest oddać życie za Montekiego i osłonić go. Sądzi, że jego młodszy druh nie poradzi sobie w pojedynku z Tybaltem. Umierając, Merkucjo trzy razy "rzuca klątwę" na domy Montekich i Capulettich: "Zaraza na obydwa wasze domy!"

Uważam, że Merkucjo jest pozytywną postacią. Mimo swojego ciętego języka jest wspaniałym przyjacielem i doskonałym oparciem dla Romea.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Merkucja. Z romeo i julia

Charakterystyka Merkucja. Z romeo i julia...

Język polski

Charakterystyka Merkucja z Romea i Julii. Na teraz ... Błagam :) Bedzie naj :*

Charakterystyka Merkucja z Romea i Julii. Na teraz ... Błagam :) Bedzie naj :*...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Merkucja i Tybalta dwie strony o nich Proszę nie ściągać od kogoś :) Dam max naj

Charakterystyka porównawcza Merkucja i Tybalta dwie strony o nich Proszę nie ściągać od kogoś :) Dam max naj...

Język polski

CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA TYBALTA I MERKUCJA pliss na jutro

CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA TYBALTA I MERKUCJA pliss na jutro...

Język polski

Romeo i Julia charakterystyka porównawcza Merkucja i Tybalta fragmenty

Romeo i Julia charakterystyka porównawcza Merkucja i Tybalta fragmenty...