kwasy tlenowe i beztlenowe wzory, nazwy i zastosowanie.

kwasy tlenowe i beztlenowe wzory, nazwy i zastosowanie.
Odpowiedź

Proszę :).Jakby były pytania to pisz.

Kwasy tlenowe:HNO3-Kwas azotowy (V)      -produkcja paliwa do rakiet, ładunków wybuchowych, perfumów  HNO2-Kwas azotowy (III)     -gastronomia, medycyna, chemia H2SO4-Kwas siarkowy (VI)   -produkcja tworzyw sztucznych, akumulatorów ołowionych ,H2SO3-Kwas siarkowy (IV)   -właściwości wybielające a także bakteriobójcze, wykorzystywany także do produkcji innych kwasów H2CO3-Kwas węglowy H3PO4-Kwas Fosforanowy (V)   -stomatologia, gastronomia, produkcja nawozów sztucznych Kwasy beztlenowe:HCl-Kwas chlorowodorowy HF-Kwas fluorowodorowy HBr-Kwas bromowodorowy HI-Kwas jodowodorowy H2S-Kwas siarkowodorowy

Dodaj swoją odpowiedź
Chemia

kwasy tlenowe i beztlenowe wzory, nazwy i zastosowanie.

kwasy tlenowe i beztlenowe wzory, nazwy i zastosowanie....

Chemia

Chemia nieorganiczna

01. Zapisz wzory sumaryczne i strukturalne następujących tlenków: tlenek potasu, tlenek miedzi (II), tlenek azotu (IV), tlenek siarki (VI).

K2O ditlenek potasu, tlenek potasu

CuO tlenek miedzi (II),

NO2 ditlenek azotu, ...