Charakterystyka Papkina.

Józef Papkin był zapewne najbardziej komicznym z bohaterów „Zemsty". Jego nazwisko pochodziło od Papki , czyli dawnej potrawy , a właściciel tego nazwiska to rezydent żywiący się przy stole swego pana i oddający mu w zamian przysługi . Mówiąc oględnie , był to człowiek , którego pomoc można było kupić jedynie za miskę strawy . Był on więc na łasce Cześnika . Powodem dla którego Papkin odgrywał taką właśnie rolę wobec Raptusiewicza był prosty : nie miał on grosza przy duszy , a cały jego majątek stanowiła angielska gitara , kolekcja motyli i szpady zwanej Artemizą . Ojcem tego szlachcica był Jan Papkin , po którym odziedziczył ogromny majątek , nie omieszkał go jednak roztrwonić uprawiając hazard i pijąc.

Józef miał zwyczaj noszenia przy sobie szpady oraz pary pistoletów pod pachą . Ubrany w krótkie spodnie , okrągłe , wysokie byty i kapelusz . Ten niemłody już arystokrata prędko mówił i wiązał włosy w charcer .

Papkina można podzielić na dwie osoby : tą , którą chciał przedstawić światu , oraz tą , którą naprawdę był . kreował się w szlachetnego bohatera , przedstawiał się słuchaczom jako nieustraszony rycerz i romantyczny kochanek . W swych opowieściach nie cofał się przed najbardziej niewiarygodnymi zapewnieniami . Wydaje się , że niekiedy Papkin , unoszony przez wartki potok słów , sam zaczynał wierzyć w to , co mówił . Opowieści o bohaterstwie rekompensowały mu smutną rzeczywistość . A w niej był on tchórzliwym i łasym na złoto blagierem . Panicznie bał się wszelkich czynów , walki , nie był zdolny do stanowczości . Natrętny bawidamek i błazen , któremu łgarstwo weszło już w krew . W przypadku Papkina śmiejemy się głównie z niezgodności jego deklaracji i czynów . Kontrast między dwoma wizerunkami tego samego człowieka – szlachetnego kawalera i dzielnego rycerza , jakim w swej wyobraźni stawał się Papkin i łgającego tchórza - jakim z kolei był w oczach innych , sprawia , iż jest on najbardziej komiczną postacią ze wszystkich osób charakteru .

Mimo swych wad Papkin jest postacią sympatyczną . Nie tylko jego pieczeniarstwo , tchórzostwo , ale również pozycja społeczna , w którą wepchnęło go życie , zadecydowały o tym , że stał się zaledwie maleńkim człowiekiem uwieszonym u klamki możniejszych . Można polubić tego samochwała .

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jednak Papkina da śie lubić - Charakterystyka Papkina z książki pt. "Zemsta"    

Jednak Papkina da śie lubić - Charakterystyka Papkina z książki pt. "Zemsta"    ...

Język polski

Charakterystyka Papkina

Charakterystyka Papkina
Józef Papkin, syn Jana Papkina, był jednym z najważniejszych sług Cześnika – posłańcem. Był on oddanym podwładnym, który z pokorą wykonuje wszystkie polecenia pana. Stracił swój majątek i dlatego żyje na...

Język polski

,,Zemsta' Charakterystyka Papkina i charakterystyka Podstoliny

,,Zemsta' Charakterystyka Papkina i charakterystyka Podstoliny...

Język polski

Charakterystyka Papkina wszytsko o nim cechy i wgl DAJE NAJLPESZA ODPOWIEDZ ORAZ WSZYTSKIE PUNKTY !! NIE PRZYJMUJE Z ZADNYCH STRON INTERNETOWYCH TYPU SCIAGA....!!!!!

Charakterystyka Papkina wszytsko o nim cechy i wgl DAJE NAJLPESZA ODPOWIEDZ ORAZ WSZYTSKIE PUNKTY !! NIE PRZYJMUJE Z ZADNYCH STRON INTERNETOWYCH TYPU SCIAGA....!!!!!...

Język polski

Charakterystyka Papkina poprzez: A. Opis sytuacji i czynów( cytatami 4) B. Wypowiedzi innych bohaterów(cytatami 2)

Charakterystyka Papkina poprzez: A. Opis sytuacji i czynów( cytatami 4) B. Wypowiedzi innych bohaterów(cytatami 2)...

Język polski

1. Dlaczego w książce "Zemsta" został podzielony mur ? 2. Charakterystyka Papkina ? :P

1. Dlaczego w książce "Zemsta" został podzielony mur ? 2. Charakterystyka Papkina ? :P...